PARTNER PORTALU
 • BGK

Regiony chcą wspólnych połączeń

 • GK    14 września 2011 - 09:00
Regiony chcą wspólnych połączeń

Reprezentanci dziewięciu województw, w tym prezesi spółek lotniczych, m.in. z Kielc i Krakowa rozmawiali w Zielonej Górze m.in. o utworzeniu wspólnej siatki połączeń regionalnych.
Zdaniem marszałek Elżbiety Polak (zabierz głos/oceń marszałka) wspólna siatka połączeń to bardzo ważny temat. Uważa ona, że należy zawiązać partnerstwo i wspólnie rozwiązać ten problem.

Dyskutowano o przyszłości lotnisk regionalnych i działań, jakie należy podjąć, aby latać między województwami.

Dlatego kilka regionów porozumiało się co do konieczności wystąpienia z inicjatywą ustawodawczą, aby w budżetach województw znalazły się pieniądze na transport lotniczy. Zdaniem marszałek Polak, należy zrobić wszystko, aby zbudować połączenia lotnicze wewnątrz kraju.

Temat rozwoju wspólnej siatki połączeń lotniczych ma pojawić się na konwencie marszałków w październiku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Volus, 2011-09-20 10:21:39

  Czy znów podatnicy będą dokładać do tego żeby urzędnicy mogli latać pomiędzy stolicami województw!? Przecież jakby to było potrzebne to by się działo - było kilka prób (nie tylko LOT-u) i nigdy się to nie opłacało, więc po co? Dziś opłacają się tylko loty do i z Warszawy (a i tak na pokładzie głowni...e wyżsi urzędnicy).  rozwiń
 • TĘCZA, 2011-09-14 09:47:21

  rozmowy nie zaszkodzą! aczkolwiek nie ma za dużo czasu na tego typu rozważania!
 • Bożena, 2011-09-14 09:35:36

  Czy rzeczywiście chcą wspólnych połączeń? Jakoś tego nie widać...a przecież to jest potrzebne,prawdaż?