PARTNER PORTALU
  • BGK

Rekrutacja wolontariuszy na ŚDM do północy 17 maja

  • PAP/JL    17 maja 2016 - 07:23
Rekrutacja wolontariuszy na ŚDM do północy 17 maja

W Warszawie kończy się rekrutacja wolontariuszy na diecezjalny tydzień Światowych Dni Młodzieży. Fot. Pixabay.com

We wtorek kończy się w Warszawie rekrutacja wolontariuszy na diecezjalny tydzień Światowych Dni Młodzieży. Chęć pracy wolontariackiej zadeklarowało 900 osób.
Żeby być wolontariuszem, trzeba mieć ukończone 18 lat. Udział w wolontariacie podczas dni w diecezjach jest bezpłatny.

Trwają rozmowy rekrutacyjne z osobami, które zarejestrowały się na stronie www.sdm2016.warszawa.pl i wypełniły formularz, deklarując tym samym chęć zaangażowania się. Osoby, które przeszły pozytywnie rekrutację, są szkolone, m.in. z zasad pierwszej pomocy medycznej.

Czytaj też: Światowe Dni Młodzieży – kalendarium wydarzeń

Projekt wolontariatu realizowany jest wspólnie przez czterech partnerów: po stronie kościelnej są to archidiecezja warszawska oraz diecezja warszawsko-praska; po stronie samorządowej – Centrum Myśli Jana Pawła II i Centrum Komunikacji Społecznej stołecznego ratusza.

Warszawa szuka więc wolontariuszy, którzy chcą się zaangażować w projekty kościelne, jak i w miejskie, by pracować w strefach kulturalnych czy przy akcjach społecznych.

Na rozmowy rekrutacyjne przychodzą zarówno osoby z dużym doświadczeniem, znające języki obce, wykształcone, jak i takie, które w wolontariacie debiutują. Większość ochotników ma motywacje religijne, deklarują się jako osoby wierzące i praktykujące.

Jednak kwestia religii nie jest tematem rozmowy rekrutacyjnej i koordynatorzy czekają także na wolontariuszy innych wyznań czy osoby niewierzące – dla nich ciekawą propozycją może być zaangażowanie w wolontariat miejski.

Żeby zostać wolontariuszem, należy wejść na stronę www.sdm2016.warszawa.pl i wypełnić formularz rekrutacyjny. Potem czeka się na rozmowę rekrutacyjną. Po zakwalifikowaniu kandydat rozpoczyna szkolenia – obowiązkowe: z pierwszej pomocy i komunikacji międzykulturowej oraz szkolenia z wiedzy potrzebnej na stanowisku, które będzie zajmował.

Wolontariusz powinien zadeklarować zaangażowanie na minimum trzy dni.

Dni w diecezjach będą trwały od 20 do 25 lipca; dzień później – 26 lipca – zaczynają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.