PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja bliższa Polakom niż mogło się wydawać

  • aw/pap    12 września 2016 - 08:35
Reprywatyzacja bliższa Polakom niż mogło się wydawać
Na razie droga do zmiany przepisów jest daleka (Fot. Adrian Grycuk/wikimedia, licencja Creative Commons)

Prawie połowa Polaków (48 proc.) uważa, że Sejm powinien przyjąć ustawę reprywatyzacyjną. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego na portalu "Dziennika Gazety Prawnej" przez grupę Ariadna.
Przeciwników ustawy jest ponad dwa razy mniej - 20 proc., a 30 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

"Wyniki badań zaskakują" - pisze dziennik. "Reprywatyzacja nie była nigdy popularnym tematem, tym bardziej, że krąg osób, które potencjalnie mogłyby na niej skorzystać jest niewielki".

Przyczyn zmiany takiego stanu rzeczy należy upatrywać zdaniem dziennika "w nagłośnieniu nieprawidłowości związanych z procesami zwrotu majątków i wynikły z tego polityczny kryzys w Warszawie. Mogło to przekonać ankietowanych, że problem powinien zostać raz na zawsze rozwiązany uchwaleniem przez parlament specjalnej ustawy".

"Narazie droga do tego daleka. PO zgłosiła projekt ustawy reprywatyzacyjnej, ale dotyczy on tylko Warszawy. PiS zajęło wyczekującą postawę" - pisze dziennik.

"Postulat zwrotu w całości lub części majątków b. właścicielom cieszy się największym poparciem wśród elektoratu Kukiz'15 (80 proc. "za" wśród zwolenników tej partii). Pomysł popularny jest także wśród wyborców PO, PSL i Nowoczesnej" - podsumowuje "DGP".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.