PARTNER PORTALU
  • BGK

Rewitalizacja Śródmieścia Lublina najlepszą inwestycją Polski Wschodniej 2017 według internautów

  • Portalsamorzadowy.pl    19 września 2017 - 12:29
Rewitalizacja Śródmieścia Lublina najlepszą inwestycją Polski Wschodniej 2017 według internautów
Rewitalizacja części Śródmieścia Lublina była dofinansowana z funduszy unijnych.

Rewitalizacja części Śródmieścia Miasta Lublin, czyli przebudowa placu Litewskiego, zwyciężyła w głosowaniu internautów w konkursie Top Inwestycje Polski Wschodniej 2017.
10463 pozytywne głosy oddali internauci na rewitalizację śródmieścia Lublina. Efektem realizacji projektu jest powstanie ponad 4,4-hektarowej wielofunkcyjnej przestrzeni dla różnego rodzaju aktywności społecznej. W sercu miasta stworzona została enklawa dla mieszkańców i turystów.

Wyłączenie ruchu kołowego spowodowało nie tylko powiększenie traktów spacerowych, ale także zmniejszenie hałasu i zanieczyszczenia powietrza. Wartość inwestycji to blisko 68 mln zł. Za sukces tej inwestycji odpowiada m.in. radny Zbigniew Jurkowski z Lublina, który został wcześniej uhonorowany tytułem radnego roku 2016 r. według Czytelników serwisu PortalSamorzadowy.pl, który bardzo mocno włączył się w promocję głosowania w Lublinie,.

Zobacz wszystkich nominowanych w konkursie Top Inwestycje Polski Wschodniej 2017

Doceniona przez internautów inwestycja w Lublinie otrzyma specjalną nagrodę od Czytelników  podczas naszego Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się 27 i 28 września w Białymstoku.

Tam też poznamy tegorocznych laureatów Top Inwestycji Polski Wschodniej, czyli 10 inwestycji, które zyskają uznanie specjalnie powołanej Rady Konsultacyjnej, złożonej z fachowców z branży inwestycyjnej i samorządowców.

Konkurs Top Inwestycje Polski Wschodniej ma za zadanie wskazanie tych inwestycji, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju gospodarki, regionów i mieszkańców Polski Wschodniej w ostatnim roku. Intencją organizatora jest wskazanie najlepszych praktyk inwestycyjnych zrealizowanych przez samorządy, spółki komunalne lub inne podmioty, a także docenienie tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces, dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom. Organizatorem są PortalSamorzadowy.pl i Grupa PTWP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • mzakrzewski, 2017-09-19 15:10:50

    A, 1,5 km dalej, na ul Lubartowskiej, potykam się o szczerbate płytki na chodniku tak samo, jak 40 lat temu!