PARTNER PORTALU
 • BGK

Robert Biedroń z okazji Dnia Dziecka oddał fotel prezydenta

 • MN    1 czerwca 2017 - 11:30
Robert Biedroń z okazji Dnia Dziecka oddał fotel prezydenta
Robert Biedroń oddał władzę najmłodszym mieszkańcom Słupska. (fot. Facebook)

Prezydent Słupska Robert Biedroń z okazji Dnia Dziecka przekazał obowiązki głowy miasta uczniowi szkoły podstawowej.
Celem konkursu pod nazwą „Gdybym był/była Prezydentem Słupska to…” było odkrywanie i rozwijanie zdolności literackich uczniów szkół podstawowych oraz budowa świadomości społecznej na temat praw i obowiązków jednostek samorządu terytorialnego, ze szczególnym uwzględnieniem zadań prezydenta Słupska. Każdy z uczniów napisał esej, w którym wcielił się w rolę włodarza miasta.

Ostatecznie 1. miejsce zajął Patryk Jakiel ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Słupsku. To on przejął stery nad Słupskiem 1 czerwca. – Liczę na dobrą współprace i życzę powodzenia – napisał Robert Biedroń na Facebooku.

Praktyka „oddawania” na jeden dzień fotela prezydenta miasta nie jest niczym nowym. Przykładowo, prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski w 2015 roku na jeden dzień ustąpił fotela mieszkance Rudy Śląskiej, która wylicytowała to stanowisko w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rok wcześniej z taką inicjatywą wyszedł ówczesny prezydent Elbląga Jerzy Wilk. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • B28, 2017-06-05 08:23:32

  Oddał fotel i nadstawił d...
 • Allochton, 2017-06-03 22:08:19

  ten komentarz nr 1 - nie powinien się ukazać. ukierunkowuje,..... gdyby komentarz zawierał informację merytoryczną, wlaściwą Dniu jakim został przypisany, rozwój odwagi w zarządzaniu, kształtujacy postawę itp. moderator - zaspał?
 • ..., 2017-06-01 13:01:50

  A jakże - oddał osobnikowi płci męskiej...