PARTNER PORTALU
  • BGK

Rocznica chrztu Polski wypromuje Poznań i Gniezno

  • PAP/JL    11 kwietnia 2016 - 08:57
Rocznica chrztu Polski wypromuje Poznań i Gniezno

Poznań i Gniezno liczą na to, że obchody rocznicy chrztu Polski przyczynią się do promocji obu miast. Fot. Pixabay.com

Władze Poznania i Gniezna liczą na to, że obchody rocznicy chrztu Polski przyczynią się do promocji obu miast i całego regionu.
Samorządy starają się na różne sposoby wykorzystać promocyjnie centralne, kwietniowe obchody odbywające się w Gnieźnie i w Poznaniu.

Od początku roku trwa kampania promocyjna pod hasłem „Gniezno – Ostrów Lednicki. Chrzcielnica Polski”. Władze Gniezna, powiatu gnieźnieńskiego i gminy Łubowo podkreślają w niej rolę regionu w procesie chrystianizacji polskich ziem i powstania państwa.

– 1050. rocznica chrztu Polski stanowi szansę i ogromne wyzwanie dla całej naszej wspólnoty. Na ten rok zaplanowaliśmy cykl imprez, wydarzeń kulturalnych, przedsięwzięć artystycznych w sposób bezpośredni związanych z początkami państwa polskiego i stołecznością Gniezna – mówi prezydent Gniezna Tomasz Budasz.

Kampania promocyjna obejmuje internet z mediami społecznościowymi, ulotki, reklamy wielkopowierzchniowe oraz spoty emitowane w mediach i w pociągach Kolei Wielkopolskich. Przygotowano też cykl wykładów nawiązujących do tematyki jubileuszu, oraz specjalny program edukacyjny dla dzieci i młodzieży.

Celem realizowanej przez Poznań ogólnopolskiej kampanii promocyjno-informacyjnej, związanej z obchodami 1050-lecia chrztu Polski, jest zwiększenie ruchu turystycznego w Poznaniu, jako miejscu początku podróży po Polsce, zwiększenie ruchu turystycznego w Bramie Poznania oraz na obszarze Ostrowa Tumskiego.

Szczególne miejsce w działaniach promocyjnych zajmuje Brama Poznania – unikatowa ekspozycja prezentująca początki państwa polskiego. Placówka jest pierwszym w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa.

W stolicy Wielkopolski zaplanowano w sumie kilkadziesiąt różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i naukowych, w tym wystawy, koncerty, konferencje i programy artystyczno-edukacyjne.

Centralne uroczystości 1050. rocznicy chrztu Polski rozpoczną się 14 kwietnia w Gnieźnie i na Ostrowie Lednickim. Dzień później w Poznaniu, odbędzie się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego pod przewodnictwem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 16 kwietnia w stolicy Wielkopolski zaplanowano spotkanie ewangelizacyjne na Inea Stadionie dla ponad 40 tys. wiernych. Zwieńczy je prezentacja musicalu „Jesus Christ Superstar”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.