PARTNER PORTALU
  • BGK

Rośnie aktywność łodzian w konsultacjach społecznych

  • JL    23 lutego 2016 - 09:46
Rośnie aktywność łodzian w konsultacjach społecznych
Łodzianie coraz chętniej uczestniczą w konsultacjach społecznych. Fot. Łódź.pl

W 2014 roku Łódź zorganizowała 14 konsultacji, a w 2015 miasto podjęto 12 dyskusji z mieszkańcami na różne tematy.
– Zmiany zachodzące w Łodzi widać na co dzień gołym okiem, ale rośnie również zainteresowanie mieszkańców sprawami miasta, co znajduje swój wyraz we wzroście uczestnictwa w coraz bardziej popularnych konsultacjach społecznych dotyczących zarówno dużych, jak i mniejszych inwestycji – uważa prezydent Hanna Zdanowska.

Liczba biorących udział w przekazywaniu opinii wzrosła w 2015 roku dwukrotnie: z 500 do ponad 1000 osób. Tylko w rozpoczętych jesienią ubiegłego roku i trwających nadal konsultacjach na temat transportu zbiorowego wzięło udział ponad 1000 osób.

W 2016 roku zaplanowano kolejne konsultacje dotyczące wyjątkowo ważnych kwestii, m.in. programów rewitalizacji obszarowej, ale także mniejszych projektów – np. skansenu łódzkiej architektury drewnianej czy lokalnych problemów, jak zmiana statutu osiedla Stoki.

Zaawansowany jest również proces przygotowania do wdrożenia, nowoczesnych, elektronicznych narzędzi zbierania opinii w ramach programu „Vox populi”, na realizację którego wpłynęło ponad 30 ofert.

Niezależnie od wspomnianych działań konsultacyjnych prowadzone są kampanie partycypacyjne związane z realizacją kolejnej edycji budżetu obywatelskiego.

– To nowy, optymistyczny trend w zarządzaniu miastem, w którym łodzianie chcą mieć coraz większy, bezpośredni udział i współdecydować o wydatkowaniu publicznych środków oraz rozwoju Łodzi – uważa prezydent Hanna Zdanowska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.