PARTNER PORTALU
  • BGK

Równać szanse 2016: wsparcie dla nastolatków z małych miast i wsi

  • MN    16 września 2016 - 12:22
Równać szanse 2016: wsparcie dla nastolatków z małych miast i wsi
Dotacja jest przyznawana dla osób w wieku 13-19 lat (fot. pixabay)

• Trwa nabór projektów w Regionalnym Konkursie Grantowym, dzięki któremu organizacje pozarządowe, w tym OSP, a także domy kultury oraz biblioteki mogą uzyskać dotację w wysokości do kilku tysięcy złotych.
• Dotacja przyznawana jest na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących z wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców.
• Aplikować można do 25 października 2016, a same projekty realizowane będą od 1 lutego do 31 sierpnia 2017 roku.
16 sierpnia 2016 roku Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła rozpoczęcie Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Równać Szanse 2016” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. 

– Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości – tłumaczy Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA, które po raz pierwszy jest regionalnym operatorem programu w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim.

Projekty, które otrzymują dofinansowanie w ramach Programu „Równać Szanse” mają na celu stworzenie przestrzeni, w której młodzież poprzez aktywne działania będzie przede wszystkim rozwijać umiejętności społeczne, ale także swoje pasje i zainteresowania.

Oprócz Stowarzyszenia Aktywnych STOPA (www.stopa.org.pl), pozostałymi koordynatorami programu są: Stowarzyszenie Instytut Zachodni z Poznania (woj. lubuskie, pomorskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie), Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia z Opola (woj. dolnośląskie, łódzkie, opolskie i śląskie) oraz Fundacja SMK z Koćmierzowa k. Sandomierza (woj. lubelskie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie).

Szczegóły oraz komunikaty o spotkaniach informacyjnych znajdują się na stronach internetowych regionalnych koordynatorów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.