PARTNER PORTALU
  • BGK

Runmageddon w Pabianicach przyciągnął 140 samorządowców

  • MN    22 listopada 2017 - 14:54
Runmageddon w Pabianicach przyciągnął 140 samorządowców
Uczestnicy zmagali się z trasą przy temperaturze pięciu stopni powyżej zera. (fot. Runmageddon)

W Pabianicach odbyła się ostatnia tegoroczna edycja Runmageddonu, czyli najbardziej ekstremalnych biegów przeszkodowych w Europie. Grono uczestników zasiliła mocna grupa samorządowców.
• W imprezie wzięło udział ponad 3,5 tysiąca zawodników. Wśród nich znalazło się ponad 140 przedstawicieli samorządu terytorialnego.

• Uczestniczyli oni w I Mistrzostwach Polski Samorządowców w Biegach Przeszkodowych pod honorowym patronatem Związku Miast Polskich.

• Wszyscy dzielnie zmagali się z przeszywającym zimnem, wszechobecną wodą i dystansem ponad 6 kilometrów z co najmniej 45 przeszkodami.

Historia współpracy jednostek samorządu terytorialnego z Runmageddonem sięga samych początków tego największego w Polsce cyklu biegów przeszkodowych. Samorządowcy nie tylko dostrzegają walory Runmageddonu jako imprez promujących ich miasta i gminy ale także czynnie biorą w nich udział. Często podejmują wyzwanie Runmageddonu i sami ruszają na trasę, aby zmierzyć się z wymagającymi przeszkodami. Specjalnie dla nich Runmageddon stworzył Mistrzostwa Polski Samorządowców, do udziału w których zaprosił nie tylko pracowników urzędów miast, gmin i starostw powiatowych ale także aktualnych prezydentów, burmistrzów i wójtów.

Wśród uczestników znaleźli się m.in. Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku, Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta w Piekarach Śląskich czy Roman Bednarek, burmistrz Sompolna oraz Ewa Florczyk - dyrektor Departamentu Przedsiębiorczości w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Na starcie stanęli również samorządowcy z Warszawy, Gdańska, Włocławka, Radomia, Tarnowskich Gór i Chełma. Wśród ponad 140 zawodników, którzy ruszyli na trasę, znajdowało się aż 50 kobiet.

Oni byli najlepsi

Uczestnicy Mistrzostw Polski Samorządowców rywalizowali w ramach formuły Runmageddon Rekrut na 6 kilometrowej trasie z ponad 45 przeszkodami.

Najszybszym samorządowcem na trasie pabianickiego Runmageddonu Rekrut był przedstawiciel gospodarzy - Maciej Sułat, starszy specjalista w pabianickiej straży miejskiej. Na pokonanie trasy potrzebował 54 minut i 30 sekund. Na mecie zwycięzca przyznał, że szczególnie doskwierało mu zimno. – Żadna z przeszkód nie sprawiła mi trudności, ale trasa biegu była naprawdę wymagająca ze względu na przejmujący chłód. Było wręcz lodowato – podsumował swój start świeżo upieczony Mistrz Polski Samorządowców w Biegach Przeszkodowych. Jako drugi do mety dotarł Janusz Olejnik z Leszna. Świetnie spisał się również Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku, który wywalczył brązowy medal mistrzostw.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.