PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd przygotowuje plan dla Śląska

  • Dariusz Ciepiela    8 sierpnia 2016 - 08:14
Rząd przygotowuje plan dla Śląska
Rząd pracuje nad przygotowaniem planu dla Śląska. Fot. Shutterstock.com

Trwają prace nad przygotowywaniem planu dla Śląska, który będzie częścią Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju – zapowiada Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii i poseł PiS ze Śląska.
Plan zakłada m.in. restrukturyzację bazy gospodarczej, w tym górnictwa węgla kamiennego, dostosowanie oferty edukacyjnej, rewitalizację obszarów zdegradowanych i poprawę jakości środowiska.

Z wstępnych propozycji wynika, że plan dla Śląska ma uwzględniać propozycje różnych podmiotów zainteresowanych rozwojem regionu, a jego celem będzie podwyższenie atrakcyjności inwestycyjnej Śląska przez realizację działań przyczyniających się do zwiększenia inwestycji i restrukturyzacji bazy gospodarczej, w tym górnictwa węgla kamiennego, dostosowanie oferty edukacyjnej, reorientację zawodową, wsparcie przedsiębiorczości, rewitalizację obszarów zdegradowanych i poprawę jakości środowiska.

Program będzie zapewniał koordynację terytorialną przedsięwzięć rozwojowych wdrażanych w ramach obowiązujących i nowych programów, przez co przyczyni się do maksymalizacji efektów rozwojowych.

Program ten będzie wdrażany przez współpracujące ze sobą podmioty publiczne i prywatne, z poziomu krajowego, regionalnego oraz środowisk gospodarczych, naukowych i społecznych.

Więcej na ten temat tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.