PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd Dolnego Śląska będzie się reklamował w telewizji i internecie

  • MN    16 sierpnia 2017 - 10:28
Samorząd Dolnego Śląska będzie się reklamował w telewizji i internecie
Marszałek województwa Cezary Przybylski będzie się promował wraz z radnymi w spotach wideo. (fot. UMWD)

Po co mieszkańcom jest samorząd województwa? Okazuje się, że wiele osób tego nie wie, dlatego sejmik dolnośląski poinformuje o swojej działalności za pośrednictwem reklam w telewizji i internecie.
• Reklamy sejmiku będą trwać po 30 i 60 sekund - informuje Gazeta Wyborcza.

• Budżet kampanii promocyjnej wyniesie ok. 25 tys. złotych. 

• Spoty mają zadebiutować za kilka tygodni.

Reklamy Sejmiku Dolnośląskiego powstaną pod postacią 30- i 60-sekundowych spotów, które mają być emitowane w telewizji i internecie. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, przetarg został już ogłoszony a budżet kampanii promocyjnej wyniesienie ok. 25 tys. zł.

Radni sejmiku tłumaczą, że mieszkańcy często znają swoich wójtów, burmistrzów i prezydentów, a także radnych w gminie, ale niekoniecznie wiedzą już, kim są radni województwa. Z rozpoznawaniem marszałka też często jest problem, a mylenie urzędu marszałkowskiego z urzędem wojewódzkim zdarza się nawet na oficjalnych uroczystościach.

Czytaj też: Radni PiS idą do prokuratury ws. reklam napoju energetycznego

Nie wszyscy są przekonani, że spoty reklamowe to dobry pomysł. Kampanię promocyjną krytykuje przede wszystkim opozycja, według której będzie to reklama przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi. – Nie chodzi wcale o edukowanie na temat kompetencji sejmiku. Przecież marszałek też jest radnym i widocznie nie ma żadnego innego pomysłu na funkcjonowanie do końca tej kadencji – powiedział na łamach GW Andrzej Jaroch, radny z klubu PiS.

Spoty w telewizji i internecie mają zadebiutować za kilka tygodni. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.