PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy: Kalendarium wydarzeń 14-18 listopada 2016 r.

  • pt    14 listopada 2016 - 08:09
Samorządy: Kalendarium wydarzeń 14-18 listopada 2016 r.
14 listopada to święto seniorów (fot.fotolia)

• W kolejnym tygodniu listopada czeka nas posiedzenie Sejmu i Senatu.
• W Lublinie odbędzie się nadzwyczajna sesja w sprawie wygaszenia mandatu prezydenta Krzysztofa Żuka, którą zwołano na wniosek samego Żuka.
• 14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora.
Sejm

15-16.11 - 30. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Sprawozdanie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt.

Sprawozdanie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz niektórych innych ustaw.

Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi o rządowym projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników.

Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw.

Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o:

- rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej,

- poselskim projekcie ustawy uchylającej ustawę z dnia 6 lipca 2016 r. o podatku od sprzedaży detalicznej.

Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz niektórych innych ustaw.

Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z utworzeniem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Informacja Prezesa Rady Ministrów w sprawie planowanych zmian w systemie ochrony zdrowia zaprezentowanych przez Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła Pani Premier Beacie Szydło w dniu 5 lipca 2016 r.

Senat

15-16.11 - 30. posiedzenie Senatu RP:

Ustawa o zmianie ustawy o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Ustawa o zmianie ustawy o transporcie kolejowym oraz niektórych innych ustaw.

Ustawa o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz ustawy o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz ustawy o muzeach.

Ustawa o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych ustaw.

W regionach

14.11, godz. 11 sesja sejmiku województwa lubuskiego, główne tematy to informacja na temat planu rzeczowo-finansowego na 2016 r. Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz stan wdrażania RPO - Lubuskie 2020.

14.11 - Kielce - dwunasty Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji władze regionu świętokrzyskiego zachęcają mieszkańców województwa do włączenia się do dwóch akcji: „Zamienię wóz na autobus oraz do akcji „Nie palę odpadów”.

14.11 - nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lublina ws. wygaszenia mandatu prezydenta Krzysztofa Żuka, którą zwołano na wniosek samego Żuka.

14.11, godz. 10 - Warszawa (Nowy Teatr) - Giełda Programów i Projektów Edukacji Kulturalnej . Giełda prezentuje laureatów siódmej edycji konkursu Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej - edukatorów, nauczycieli i animatorów, którzy realizowali swoje projekty i programy w organizacjach pozarządowych, domach kultury, bibliotekach, szkołach, teatrach, muzeach oraz na uczelniach.

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.