PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium 2-8 października

  • Portalsamorzadowy.pl    2 października 2017 - 08:06
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium 2-8 października
W pierwszym tygodniu października szykuje się kilka interesujących konferencji i szkoleń, m.in. Forum Samorządowe w Katowicach. (fot. PTWP)

Po obfitym w różnorodne wydarzenia ubiegłym tygodniu, gdy zbierał się Sejm i Senat, a radni obradowali po wakacyjnej przerwie, przyszedł czas na tydzień "chudy". Warto jednak zobaczyć konferencje i szkolenia, które odbędą się w najbliższych dniach.
Sejm, Senat, komisje

2.10, godz. 10 - Najpilniejsze potrzeby i oczekiwania seniorów – organizatorem jest Komisja Polityki Senioralnej przy współudziale Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wolontariuszy Opieki Paliatywnej "Hospicjum Domowe".

2.10, godz. 13 - Parlamentarny Zespół ds. utworzenia przejścia granicznego w powiecie włodawskim - przedstawienie informacji Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa nt. analizy biznesowej utworzenia przejścia granicznego w powiecie włodawskim

3.10, godz. 8 - Konferencja antysmogowa – organizatorem jest Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska.

3.10, godz. 9 - Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o finansowaniu zadań oświatowych - rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o finansowaniu zadań oświatowych.

5.10, godz. 13 – Szczecin – Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii (Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul. Jagiellońskiej 20-21 w Szczecinie.) W programie: informacja Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej o nowoczesnych technologiach w gospodarce morskiej; informacja Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego o Regionalnej Strategii Inteligentnych Specjalizacji Pomorza Zachodniego.

5.10, godz. 13 – Przemyśl – Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych (Sala narad Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1.). W programie: informacja na temat problematyki funkcjonowania wschodniej granicy państwa na odcinku polsko-ukraińskim (bezpieczeństwo na granicy, rozbudowa drogowych i kolejowych przejść granicznych wraz z ich infrastrukturą).

W regionach

2.10, godz. 8.30 – Poznań (Urząd Marszałkowski) - konferencja prasowa: Podpisanie umowy ws. współfinansowania Studium Wykonalności „Rewitalizacji linii kolejowej nr 396 na odcinku Śrem – Czempiń”. Udział w niej weźmie Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

2.10, godz. 9 – Gliwice (Politechnika Śląska) – podpisanie porozumienie o współpracy między Politechniką Śląską a Inspektoratem Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych (I3TO), dotyczące współpracy na rzecz rozwoju technologicznego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie odbędzie się inauguracja roku akademickiego na Politechnice Śląskiej. W trakcie uroczystości zaplanowano wystąpienie wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina.

2.10, godz. 10 – Katowice (Sejm Śląski) - posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Spotkanie poświęcone będzie propozycji rozwiązań legislacyjnych dotyczących przedsiębiorstw energochłonnych. Wnioskodawcą tematyki obrad jest strona związkowa NSZZ Solidarność.

02.10, godz.13 – sesja Rady Miasta Lublin.  W programie m.in. przyjęcie projektu uchwały w sprawie Kraśnickiego Obszaru Chronionego Krajobrazu,  projekt przystąpienie województwa lubelskiego do Europejskiej Sieci Regionów na rzecz Badań i Innowacji.

3-4.10 – Lubniewice - Spotkanie Zespołu Roboczego ds. PROW 2014-2020 przy Konwencie Marszałków Województw RP.

3-11.10 - Świętokrzyskie - październikowe spotkania informacyjne o Funduszach Europejskich. Praktyczne i ważne informacje o Funduszach Europejskich oraz porady jak skorzystać z dofinansowania mają okazję uzyskać mieszkańcy  powiatu: starachowickiego i kieleckiego. W dniach od 3 do 11 października wybrane gminy i miasta odwiedzają pracownicy Lokalnego Punktu Informacyjnego z Kielc.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.