PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 10-16 października

  • Portalsamorzadowy.pl    10 października 2016 - 07:09
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 10-16 października
Tak przebiegała pikieta ZNP w związku z podsumowaniem debaty oświatowej w czerwcu w Toruniu. Teraz ZNP spodziewa się 25 tys. protestujących (fot.lodz.znp.edu.pl)

• 14 października przypada Dzień Nauczyciela. Święto obchodzone będzie w cieniu reformy oświaty i nauczycielskich protestów, które już w poniedziałek ZNP organizuje w 17 największych polskich miastach.
• Także w poniedziałek premier Beata Szydło odwiedzi Mielec, a prezydent Andrzej Duda wraz z minister Rafalską będą z wizytą Strzelcach Krajeńskich.
• W Brukseli rozpoczyna się Open Days czyli Europejski Tydzień Regionów i Miast.
• W tym tygodniu sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej zbiera się na wyjazdowych posiedzeniach w Szczecinku, w Bornem Sulinowie oraz w Polanicy.
• Ważnych wydarzeń nie zabraknie w każdym z regionów. Sprawdź.
Ważne wydarzenia, spotkania, komisje

10.10, godz. 11 - Warszawa, Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" - Ministerstwo Edukacji Narodowej organizuje spotkanie specjalnego zespołu ds. najważniejszych problemów nauczycieli z udziałem związkowców, przedstawicieli samorządów i ministrów, którzy są organami prowadzącymi dla niektórych typów szkół.

10.10 - protest Związku Nauczycielstwa Polskiego przeciwko wprowadzaniu reformy systemu oświaty. Pikiety mają się odbyć przed urzędami wojewódzkimi w 16 miastach wojewódzkich i w Koszalinie. Demonstracje rozpoczną się najwcześniej w Opolu, bo o godz. 12; o godz. 13 - pikieta rozpocznie się w Lublinie, w Łodzi, w Gdańsku, w Szczecinie i w Koszalinie; o godz. 14  - w Bydgoszczy, Wrocławiu, Warszawie, Rzeszowie, Białymstoku, Katowicach, Olsztynie; o 14.30 - w Gorzowie, Kielcach, Poznaniu i o godz. 15 w Krakowie.

10.10 - wizyta Beaty Szydło w województwie podkarpackim. Premier odwiedzi Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu.

10.10 - prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w Strzelcach Krajeńskich w województwie lubuskim. O godz 16.15 zaplanowano uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę szkoły podstawowej, o godz 17.30 - spotkanie z mieszkańcami (Rynek Miejski). W delegacji weźmie też udział minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

10- 12.10 – Bruksela - sesja plenarna Prezydium Europejskiego Komitetu Regionów. OPEN DAYS – Europejski Tydzień Regionów i Miast w Brukseli.

11.10 - godz. 13 - Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii - posiedzenie wyjazdowe (Uniwersytet Zielonogórski, Zielona Góra) - informacja o nowoczesnych technologiach i inteligentnych specjalizacjach w Regionalnym Programie Operacyjnym – Lubuskie 2020. Referują:marszałek Województwa Lubuskiego, przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju. Informacja Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości o kryteriach selekcji innowacyjnych projektów w PARP i o pierwszych wnioskach z przeprowadzonych konkursów na poziomie krajowym.

12.10 - Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej zbiera się na wyjazdowych posiedzeniach.
- godz. 9 - w Szczecinku (zachodniopomorskie) tematem posiedzenia będzie informacja na temat zakresu odpowiedzialności i wpływu jednostek samorządu terytorialnego na zagospodarowanie jezior znajdujących się w granicach miast
- godz. 13 - w Bornem Sulinowie (zachodniopomorskie) tematem posiedzenia będzie informacja na temat zagospodarowania mienia po jednostkach Armii Radzieckiej
- godz. 17 - w Połczynie Zdroju (zachodniopomorskie) tematem posiedzenia będzie informacja na temat problemów w funkcjonowaniu gmin uzdrowiskowych

12.10, godz. 10 - Ministerstwo Zdrowia - Zespół ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

13.10, godz. 11 – Ministerstwo Cyfryzacji - III posiedzenie Zespołu ds. Koordynacji Działań w obszarze e-administracji.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.