PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 17-23 października 2016

  • Portalsamorzadowy.pl    17 października 2016 - 07:00
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 17-23 października 2016
Posłowie zajmą się w komisji informacjami ministra na temat powiększenia Opola (Fot. : www.arimr.gov.pl).

• Trzeci tydzień października rozpocznie się Kongresem Samorządowym w Opolu, a zakończy referendum odwoławczym w Sztutowie.
• Na 28. posiedzeniu zbierze się Sejm i Senat, swoje posiedzenia będa miały zespoły Komisji Wspólnej.
• W środę samorządowa komisja sejmowa w specjalnym trybie pochyli się nad konsekwencjami prawnymi i finansowymi wynikającymi z powiększenie Opola oraz wysłucha informacji na temat "afery reprywatyzacyjnej" w Warszawie.
• W weekend samorządowcy z całej Polski zjadą do Rzeszowa, by powalczyć na kortach tenisowych.
Ważne wydarzenia, spotkania, konferencje

17.10, godz. 11.50 - Rzeszów - briefing prasowy wiceministra rozwoju Adama Hamryszczaka i marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla. Tematem będzie „Współpraca ponad granicami szansą dla Podkarpacia”. Briefing odbędzie się w przerwie konferencji na temat programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej i Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa.

17.10 - Gdańska - obchody 30.rocznicy powstania Trybunału Konstytucyjnego.

17-18.10 - Opole (Centrum Wystawienniczo-Kongresowe) - Kongres Samorządowy. Podczas kongresu nastąpi podpisanie listu intencyjnego dot. Odrzańskiej Drogi Wodnej.

17-21.10 - VIII edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbywającego się pod hasłem „Bądź autorem swojej kariery”.

18.10, godz. 11 - Sejm (Sala Kolumnowa Sejmu) - Konferencja “Czy i komu potrzebne są młodzieżowe rady?” organizowany organizowana przez Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Młodzieżowych Rad przy Jednostkach Samorządu Terytorialnego, Polska Rada Organizacji Młodzieżowych oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

18.10, godz. 11 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Warszawa - spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z przedstawicielami samorządów województw i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ws. wdrażania PROW 2014- 2020.

18-21.10 - Strasburg - 31. posiedzenie Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy. Udział w nim wezmą przedstawiciele samorządów z Polski.

19.10 - Warszawa - XIII Kongresu Nowego Przemysłu. Podczas kongresu po raz pierwszy zostaną wręczone wyróżnienia w konkursie “Wzorzec. Efektywny Projekt Energetyczny”.

20.10 - mija termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu Eco-Miasto, organizowanego przez Ambasade Francji w Polsce, który wyłoni najbardziej ekologiczne miasta w czterech kategoriach: mobilność zrównoważona, efektywność energetyczna budynków, gospodarka wodna oraz zarządzanie lokalnymi systemami energetycznymi.

21-23.10 - Rzeszów (Hala Tenisowa Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji) - IV ogólnopolskie mistrzostwa samorządowców w tenisie o puchar prezydenta miasta Rzeszowa.

W regionach

17.10, godz 12 - Gdańsk - zmiana w organizacji ruchu na Wyspie Spichrzów - wjazd na północny cypel Wyspy Spichrzów odbywać się będzie od ul. Długie Ogrody - Mostem Stągiewnym i ul. Motławską. Przewidywany termin obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu to ok 6 tygodni.×
KOMENTARZE (1)

  • Tom, 2016-10-19 14:08:52

    IEPOTRZEBNE NAM ŻADNE OPINIE, aby jednoznacznie stwierdzić, że podczas procedowania zmiany granic administracyjnych naszej Gminy złamano obowiązujące w naszym kraju prawo. Jednym z podstawowych warunków pozwalających na realizowanie zmiany granic gminy wynikającym z art. 4 ust. 3 ustawy z dnia 8 ma...rca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r., poz. 446) jest takie ustalenie i zmiana granic, aby zapewniały gminie terytorium możliwie jednorodne ze względu na układ osadniczy i przestrzenny, uwzględniało więzi społeczne, gospodarcze i kulturowe oraz zapewniało zdolność wykonywania zadań publicznych. W przypadku Gminy Dobrzeń Wielki nikt już nie zaprzecza (nawet prezydent Wiśniewski), że jej budżet, nawet po dokonaniu drastycznych cięć, nie jest w stanie zapewnić zdolności wykonywania podstawowych zadań publicznych. Po tych wszystkich zaplanowanych a uderzających w nas, zwykłych mieszkańców, korektach budżetowych do normalnego funkcjonowania naszej gminy zabraknie około 9,5 miliona złotych.  rozwiń