PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 2-8 stycznia 2017

  • pt    2 stycznia 2017 - 09:05
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 2-8 stycznia 2017
6 stycznia ulicami polskich miast i wsi przejdą Orszaki Trzech Króli (fot.UM Świebodzice)

• Powoli rozkręca się po świątecznej przerwie polityczno-samorządowa karuzela. 
•  Dziś (2 stycznia) weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, które zmienia granice miasta Opola.
• W piątek, 6 stycznia przypada Święto Trzech Króli, to dzień wolny od pracy.
Ważne terminy, debaty, posiedzenia 

3.01, godz.11 - Warszawa - pierwsze posiedzenie Międzyresortowego Zespołu ds. Polityki Migracyjnej z udziałem wiceministra Jerzego Kwiecińskiego.

3.01, godz. 11 - Warszawa (siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego) - marszałkowie województw, starostowie, burmistrzowie i wójtowie powołają Społeczny Komitet Obrony Samorządności.

4.01, godz. 11 - Warszawa - posiedzenie Zespołu ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. W programie posiedzenia dyskusja nad projektem ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

6.1 - Święto Trzech Króli. W wielu miastach ulicami przejdą tradycyjne Orszaki Trzech Króli.

W regionach

2.01 - weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, które zmienia granice miasta Opola.

2.01 - Kraków (urząd miasta) - zostaną wyłożone do publicznego wglądu 2 projekty miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko: obszaru „Kazimierz” oraz obszaru Ruczaj – rejon ulicy Czerwone Maki”. Dokumenty będą dostępne do 31 stycznia.

2.01 - woj. podlaskie - rusza konkurs na dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na dotacje na przygotowanie terenów pod inwestycje.

2.01 - Świdnica (przy ul. Pogodnej 3) - pierwsze zwierzaki mogą trafić do nowo otwartego w mieście schroniska dla bezdomnych zwierząt. Prowadzący schronisko apelują o pomoc w doposażeniu placówki w niezbędne artykuły jak: karma mokra w puszkach dla psów, pożywienia dla kotów oraz koce, legowiska, miski, smycze czy zabawki.

4.01, godz. 11 - Opole (Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki) - konferencja prasowa dotycząca podsumowania naborów dla przedsiębiorców za roku 2016 oraz naborów planowanych na rok 2017.

4.01, godz. 11 - Katowice - sesja Rady Miasta. W programie m.in. rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia „Taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków” dla Katowic na okres 1 lutego 2017 roku do 31 stycznia 2018 roku” oraz projektu uchwały w sprawie powierzenia miastu przygotowania i realizacji zadania inwestycyjnego. „Drogowa Trasa Średnicowa Wschód” w granicach miasta Katowice.

4.01 - Szczecin - początek konsultacji społecznych w sprawie aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Szczecin. Wnioski przyjmowane będą do 3 lutego 2017 roku. Opinie i wnioski składać można osobiście w Urzędzie Miasta, wysyłać pocztą lub drogą elektroniczną.

4.01, godz 13.00 - Gdańsk (Urząd Marszałkowski) - podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie wdrożenia wspólnego sytemu informacji pasażerskiej i poboru opłat komunikacyjnych.

4.01, godz 14 - Szymbark (Centrum Edukacji i Promocji Regionu) - spotkanie zarządu Kaszubskiego Związku Pracodawców z wójtami, burmistrzami i starostami.

4-5.01, godz. 17 - Gdańsk ( Biuro Rozwoju Gdańska) - dyskusje publiczne na temat projektów planów i prognoz oddziaływania na środowisko (4.01 - Matarnia między ulicą Budowlanych a torami PKM, 5.01 - Zaspa Młyniec rejon ulicy Hynka i Alei Jana Pawła II).

5.01, godz. 13 - Przywidz - spotkanie noworoczne Związku Gmin Pomorskich z udziałem marszałków regionu.

5.01, godz. 17 - Katowice ( Siedziba NOSPR) - jubileusz 25-lecia Laurów Umiejętności i Kompetencji organizowanych przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. W uroczystości uczestniczyć będą wicemarszałek Stanisław Dąbrowa oraz członkowie Zarządu Kazimierz Karolczak i Henryk Mercik.

7.01, godz. 18 - Poznań (Uniwersytet Adama Mickiewicza) - Spotkanie Noworoczne i ogłoszenie laureata Nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego im. Ryszarda Kapuścińskiego

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Komunista i złodziej, 2017-01-04 06:03:29

    Do jancz: Kobiety obalą rząd eunuchów a KOD to zorganizuje, ciemniaki nie przejdą
  • jancz, 2017-01-02 18:03:31

    To już KOD nie wystarcza dla "Obrony" czegoś tam? No to mamy jeszcze Uniwersytety Trzeciego Wieku - ci też się nudzą. Mnóstwo tych "studentów i studentek" widać ostatnio pod sejmem, na czarno, na kolorowo, ze śpiewem, z szarlotką, z pasztecikami... . Gdy dzieci się nudzą to robią... głupstwa, a gdy seniorzy i seniority to co robią? Pisze to też jako senior. Co to się na starość dzieje z ludźmi, no popatrzcie...  rozwiń