PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 20-26 czerwca 2016

  • Portalsamorzadowy.pl    20 czerwca 2016 - 08:00
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 20-26 czerwca 2016

Podczas konwentu 21-23 czerwca marszałkowie dyskutować będą m.in o m. in. o planowanej reformie gospodarki wodnej (fot.pixabay)

To ważny tydzień dla współpraca polsko-chińskiej, w której swój udział mają regiony. To ostatni tydzień zajęć szkolnych dla uczniów, którzy w piątek odbiorą świadectwa. Wielu radnych w tym tygodniu też spotka się na ostatniej przedwakacyjnej sesji - zwykle absolutoryjnej. Od wtorku do czwartku marszałkowie województw obradować będą kolejny raz na konwencie w woj. śląskim. A w środę zbierze się KWRiST. To też kolejny tydzień z referendum odwoławczym, tym razem we Wschowie.
Konwenty, ogólnopolskie konferencje, spotkania z udziałem Prezydenta RP i Rady Ministrów

20.06 godz. 9, Warszawa (Hotel Sheraton) - IV. Polsko-Chińskie Forum Regionów. Zaplanowano udział Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Chin Xi Jinpinga.

20.06, godz 12, Warszawa (Sejm) - konferencja pn. „Europa Regionów – Rola polskich samorządów w realizacji polityki spójności Unii Europejskiej".

20.06, godz. 15.30, Warszawa (Sala konferencyjna, ZWRP) - posiedzenie Zarządu Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej.

21-23.06, Podzamcze k. Ogrodzieńca - Konwent Marszałków Województw RP w województwie śląskim – m. in. o planowanej reformie gospodarki wodnej i instrumentach polityki regionalnej.

22.06, godz. 10, Warszawa (MSWiA) – Komisja Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Sejm, komisje sejmowe

20.06, godz. 16 - Podkomisja stała do spraw ekonomiki edukacji i nauki. W porządku przedstawienie przez posłów koreferentów propozycji wniosków do opinii Komisji w zakresie m. in.: subwencje ogólne dla jednostek samorządu terytorialnego - w zakresie części oświatowej (wydatki).

21-23.06 – 21. posiedzenie Sejmu RP.

21.06

- godz. 9.30 - Komisja Gospodarki i Rozwoju - rozpatrzenie uchwały Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw,

- godz.10 - Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa - pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo atomowe,

- godz. 12 - Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - rozpatrzenie informacji Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli „Ochrona brzegów morskich na Półwyspie Helskim i Mierzei Wiślanej” oraz rozpatrzenie informacji na temat opodatkowania usług realizowanych na zlecenie urzędów morskich w ramach „Programu ochrony brzegów morskich”,

- godz. 13.30 - Komisja Gospodarki i Rozwoju - rozpatrzenie rządowego dokumentu: ,,Informacja o realizacji ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych. Stan na 31 grudnia 2015 r.”,

- godz. 14 - Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej- rozpatrzenie i zaopiniowanie sprawozdań dla Komisji Finansów Publicznych Sprawozdania z wykonania budżetu państwa za 2015 r.

- godz. 20.30 Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży - rozpatrzenie poprawek zgłoszonych w czasie drugiego czytania do projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw.

22.06

- godz. 10 - Komisja do Spraw Kontroli Państwowej i Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej - rozpatrzenie i zaopiniowanie dla Komisji Finansów Publicznych Sprawozdania z wykonania budżetu państwa za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 r. wraz z analizą NIK w zakresie części budżetowej 80 - Regionalne Izby Obrachunkowe .

- godz. 12 - Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych - pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo o aktach stanu cywilnego oraz pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Szkole Administracji Publicznej.KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.