PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 21-27 marca 2016

  • Portalsamorzadowy.pl    21 marca 2016 - 08:28
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 21-27 marca 2016
Radni sejmiku łódzkiego obradować będą 22 marca (fot.pck.lodz.pl)

Czwarty tydzień marca to czas już przedświątecznego odpoczynku posłów i senatorów, ale za to pełne ręce pracy mają radni. Takiej kumulacji sesji sejmików i rad miejskich w stolicach województw, jakie zaplanowano na ten tydzień, nie było chyba jeszcze od początku roku. Dziś mamy pierwszy dzień wiosny, z kolei w weekend - pamiętajmy o zmianie czasu na letni.
W regionach

21.03 - wizyta Beaty Szydło w województwie małopolskim. O godz. 11.00 premier odwiedzi Punkt Socjalny Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

21.03 - w województwie podkarpackim odbędzie się spotkanie z dyrektorami powiatowych urzędów pracy, w którym udział weźmie Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. 

21.03 godz 9 Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu - Międzynarodowa Konferencja Demograficzna organizowana przez posłankę do Parlamentu Europejskiego Danutę Jazłowiecką, marszałka województwa opolskiego i prezydenta Opola.

21.03 godz. 10 - sesja Rady Miasta Białystok. W porządku obrad min. rozpatrzenie projektu uchwały ws. udzielenia dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, uchwały dot. zmian w budżecie, uchwały dot. lokalizacji kasyna w Białymstoku, informacja o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta w 2015 r.

21.03 godz. 10 - sesja sejmiku woj. kujawsko-pomorskiego. W programie: informacja o działalności Państwowej Inspekcji Pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w 2015 roku, informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w roku 2015 i 2016, rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie zaliczenia dróg publicznych do kategorii drogi wojewódzkiej oraz ustalenia jej przebiegu – projekt Zarządu Województwa.

21.03 - godz. 10 Jaworzno (sala obrad Rady Miasta): prezentacja wyników Studium Transportowego wschodniej części aglomeracji górnośląskiej. Badanie sfinansowały samorządy Jaworzna, Sosnowca i Mysłowic.

21.03 godz. 11 - sesja sejmiku mazowieckiego. W porządku obrad m.in. zmiany uchwały budżetowej Województwa Mazowieckiego na 2016 rok, uchwała ws przydzielenia dotacji dotacji celowej powiatom prowadzącym w ramach powiatowych bibliotek publicznych – działy pedagogiczne na bazie zlikwidowanych filii bibliotek pedagogicznych,sprawozdanie z realizacji Wojewódzkiego Programu Opieki nad Zabytkami na lata 2012-2015.

21.03 - sesja sejmiku małopolskiego. W porządku obrad m.in przyjecie rezolucji ws kontynuowania wieloletniego programu “Senior-WIGOR”, uchwała ws. udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy Andrychów, uchwała ws. emisji obligacji Województwa Małopolskiego, uchwała ws. przystąpienia województwa do Europejskiej Sieci Centrów i Muzeów Nauki ECSITE.

21.03 - godz. 11 Katowice - sesja sejmiku województwa śląskiego. W programie m.in. podsumowanie obchodów Roku Pamięci Ofiar Tragedii Górnośląskiej 1945; uchwała w sprawie oświadczenia dotyczącego poparcia Apelu Marszałków Województw Polski Zachodniej w sprawie modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej; uchwała w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego Statutu Katowickiego Centrum Onkologii.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.