PARTNER PORTALU
 • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 23-29 stycznia 2017

 • Portalsamorzadowy.pl    23 stycznia 2017 - 08:38
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 23-29 stycznia 2017
34. posiedzenie Sejmu, jakie zaplanowano od środy do piątku, przyniesie wiele ważnych samorządowych tematów (fot.wikipedia.org)

• 34. posiedzenie Sejmu, jakie zaplanowano od środy do piątku, przyniesie wiele ważnych samorządowych tematów.
• Poznamy informację nt. kontroli CBA we wszystkich 16 urzędach marszałkowskich. Najbliższe posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej może pękać w szwach, bo zapowiedzieli się tam przedstawiciele JST z całej Polski.
• Wciąż jednym z najważniejszych tematów jest smog. W środę zbierze się "antysmogowy" zespół parlamentarny, rozporządzenie ws. wymagań dla kotłów będzie jednym z tematów posiedzenia komisji wspólnej rządu i samorządu. Radni Krakowa i sejmiku małopolskiego przyjmą kolejne uchwały ws. walki z niską emisją.
• Tydzień zamkną przedterminowe wybory wójta gminy Dzierzgowo.
Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

23.01 - Zespół ds. Społeczeństwa Informacyjnego - projekt rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej.

24.01, godz. 12 - MRiRW - Zespół ds. Obszarów Wiejskich, Wsi i Rolnictwa - projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zaliczek w ramach PROW 2014-2020.

25.01, godz. 10 - MSWiA - posiedzenie KWRiST. W porządku obrad m.in.:debata nt. dostępu do informacji publicznej oraz powtórnego wykorzystania informacji publicznej – diagnoza i perspektywy poprawy sytuacji, projekt rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie dopuszczania do użytku szkolnego podręczników, projekt rozporządzenia ministra rozwoju i finansów w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe, projekt ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym i przekazywaniu nieruchomości gruntowych Skarbu Państwa na cele budownictwa mieszkaniowego.

Sejm, komisje sejmowe

23.01, godz. 16 - podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo łowieckie oraz zmieniającego ustawę o zmianie ustawy - Prawo łowieckie.

25-27.01 - 34. posiedzenie Sejmu RP.

25.01

- godz. 14 - Parlamentarny Zespół ds. zdrowia publicznego, Parlamentarny Zespół na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce "Antysmogowy" - Zanieczyszczenie powietrza i jego oddziaływanie na zdrowie.

- godz. 14 - Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej - rozpatrzenie informacji Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego na temat kontroli w urzędach marszałkowskich 16 województw. Udział w spotkaniu zapowiadają samorządowcy z całej Polski.

- godz. 16 - Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych oraz zmianie niektórych innych ustaw - rozpatrzenie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych oraz zmianie niektórych innych ustaw.

26.01 - godz. 9.15 - Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi - rozpatrzenie wniosku KP PSL o przedstawienie informacji ministra rolnictwa i rozwoju wsi na posiedzeniu Sejmu na temat działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa ptasiej grypy H5N8 oraz Afrykańskiego Pomoru Świń.

- godz. 9.30 - Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - informacja na temat przyszłości średnich morskich szkół zawodowych i szkół żeglugi śródlądowej.

- godz. 10 - Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży; Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej - rozpatrzenie informacji NIK o wynikach kontroli systemu informacji oświatowej wraz ze stanowiskiem MEN.

- godz. 13 - Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej - rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę o samorządzie terytorialnym i ustawę o pracownikach samorządowych.

- godz. 14 - Komisja Infrastruktury - pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym.

- godz. 14 - Podkomisja stała ds. ustroju samorządu terytorialnego - rozpatrzenie projektu planu pracy Podkomisji na I półrocze 2017 r.

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

 • Lim, 2017-01-23 11:26:49

  A kiedy CBA odwiedzi powiat limanowski (starostwo) i gm Kamienica?