PARTNER PORTALU
 • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 25 - 31 lipca 2016

 • Portalsamorzadowy.pl    25 lipca 2016 - 07:05
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 25 - 31 lipca 2016
Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda w dniach 27-31 lipca odwiedzą Kraków, Częstochowę i Brzegi

Dla polityków najważniejsza informacja tygodnia to ta, że rozpoczęły się wakacje parlamentarne. Sejm i Senat w najbliższym czasie nie będą więc obradować, ale na brak innych wydarzeń narzekać nie można. Ostatni tydzień lipca zdominują przede wszystkim Światowe Dni Młodzieży i związana z nimi wizyta papieża Franciszka w Polsce. W samorządach też się dzieje, odbędą się m.in. sesje rady miasta w Katowicach i Kielcach.
Prezydent, premier, ministrowie

25.07, godz. 9 – Warszawa (Centrum Unijnych Projektów Transportowych) - uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie dla dwóch inwestycji realizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. To pierwsze kontrakty na projekty kolejowe dofinansowane z Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.W uroczystości udział wezmą wiceminister rozwoju Witold Słowik oraz wiceminister infrastruktury i budownictwa Piotr Stomma.

25.07, godz. 13.30 – Częstochowa (Centrum Operacyjne w Komendzie Miejskiej Policji) - Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, weźmie udział w odprawie służb podległych MSWiA przed wizytą Ojca Świętego w Częstochowie. Komendanci z województwa śląskiego złożą meldunki dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa pielgrzymom na Jasnej Górze.

25.07, godz. 12 – Warszawa (Ministerstwo Rozwoju) - posiedzenie Komitetu Koordynacyjnego do spraw Polityki Rozwoju. Podczas posiedzenia zostanie zaprezentowany i omówiony projekt Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

27.07, godz. 16 – Kraków - oficjalne powitanie papieża Franciszka przez Prezydenta RP z małżonką. Uroczystość odbędzie się na lotnisku Balice w Krakowie.

27.07, godz. 17 – Kraków - spotkanie papieża z władzami państwowymi i korpusem dyplomatycznym na Wawelu. Również tam, o godz. 17:40, Andrzej Duda spotka się bezpośrednio z papieżem Franciszkiem.

28.07, godz. 10:30 – Częstochowa – na Wałach Jasnogórskich para prezydencka weźmie udział w uroczystej mszy św. z okazji 1050-lecia Chrztu Polski.

29.07, godz. 10 – Warszawa (Ministerstwo Zdrowia) - IX posiedzenie Komitetu Sterującego do spraw koordynacji interwencji Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych (EFSI) w sektorze zdrowia.

31.07, godz. 10 – Brzegi – prezydent z małżonką wezmą udział w mszy św. Światowych Dni Młodzieży w Brzegach.

31.07, godz. 18:15 – Kraków – para prezydencka weźmie udział w ceremonii pożegnania papieża Franciszka w Balicach.

W regionach

25.07, godz. 11 – Chojnice – wyjazdowa sesja sejmiku województwa pomorskiego. W programie m.in. dyskusja na temat audytu krajobrazowego w województwie pomorskim: informacja o realizacji Kontraktów Terytorialnych w roku 2015 oraz uchwała w sprawie uchwalenia Regulaminu przyznawania pomocy materialnej dla studentów – mieszkańców województwa pomorskiego .

26.07, godz. 10 – Urząd Marszałkowski Woj. Podkarpackiego – uroczysta sesja Sejmiku Województwa Podkarpackiego. W programie podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia stanowiska z okazji obrad delegatów Kongresu Polonii Amerykańskiej na Podkarpaciu.

27.07, godz. 10 – Słupsk - Muzeum Pomorza Środkowego, marszałek Mieczysław Struk weźmie udział w uroczystości podpisania umów o dofinansowanie z RPO 2014-2020.

27.07, godz. 10:30 – Leślnica, woj. opolskie - spotkanie członków Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego z udziałem wicemarszałka województwa Romana Kolka.

27.07, godz. 11 – sala konferencyjny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach – sesja Rady Miasta Kielce. W programie m.in. Wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie „Sposób na sukces”; rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia aktualizacji „Planu gospodarki odpadami dla województwa świętokrzyskiego”; określenie zadań finansowanych w 2016 r. w ramach PFRON; projekt uchwały Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Świętokrzyskiego na lata 2016-2043.

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.