PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 26 marca – 1 kwietnia

  • pt    26 marca 2018 - 08:42
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 26 marca – 1 kwietnia
Komisja Wspólna Rządu i Samorządu oceni stan przygotowań do wyborów samorządowych (fot. mat. MSWiA)

Przedświąteczny tydzień obfituje w sesje samorządowe, które odbędą się w większej część województw i w kilkunastu dużych miastach. Komisja Wspólna Rządu i Samorządu oceni stan przygotowań do wyborów samorządowych.
Komisje sejmowe, Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

26.03, godz. 11 - sejmowa Komisja Finansów Publicznych - przedstawienie przez Minister Finansów Teresę Czerwińską informacji na temat planowanych kosztów organizacji przeprowadzenia wyborów samorządowych w 2018 r. oraz wysokości środków finansowych zabezpieczonych na ten cel w budżecie państwa.

28.03 - MSWiA - Posiedzenie KWRiST, W programie m.in.: informacja Krajowego Biura Wyborczego oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji nt. stanu przygotowań do przeprowadzenia wyborów samorządowych w 2018 r., pismo Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego dot. wskazania przedstawiciela jst do składu Rady Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, informacja MRiRW dot. procedowania projektu ustawy o scalaniu i wymianie gruntów oraz o zmianie niektórych ustaw, wniosek Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju dotyczący upoważnienia  Zespołu do Spraw Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej i Środowiska KWRiST do wydania opinii wiążącej wobec projektu ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących.

Ważne terminy, konferencje, spotkania 

26-27.03 - Łódź (Hotel Ambasador Premium) - konferencja 5xP: Partnerstwo Publiczno-Prywatne i Pomoc Publiczna. Spotkanie adresowane jest do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, ich spółek komunalnych oraz instytucji budżetowych.

28.03, godz. 9 - Warszawa (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju) - konferencja inaugurująca raport OECD "Przegląd krajowej polityki rozwoju obszarów wiejskich w Polsce".

28.03, godz. 13.30 - Warszawa - posiedzenie Zarządu Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej.

29.03 - Warszawa - Ogólnopolski Kongres „Smart City – założenia i perspektywy”.

31.03 - ogłoszenie wyników konkursu “Zadbany zabytek”.

1.04 - Święta Wielkanocne.

W regionach

26.03 - lubuskie - rusza nabór w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój dla Działania 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne. Dotyczy wdrażania w administracji publicznej rozwiązań poprawiających efektywność zarządzania usługami dziedzinowymi w obszarach istotnych dla prowadzenia działalności gospodarczej. Nabór wniosków potrwa do 16 kwietnia.

26.03, godz. 10 - Szczecin (gmach sejmiku woj. zachodniopomorskiego) - finał Konkursu Marszałka Województwa Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. 

26.03, godz. 11 - sesja Sejmiku Woj. Podlaskiego. W programie m.in. rozpatrzenie zmian w uchwale ws. uchwalenia budżetu województwa podlaskiego na rok 2018, rozpatrzenie projektu uchwały ws. udzielenia pomocy finansowej Miastu Białystok na przebudowę i rozbudowę lotniska Krywlany wraz z budową i rozbudową niezbędnej infrastruktury technicznej czy rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatom z terenu województwa podlaskiego w wyniku konkursu przeprowadzonego w ramach Podlaskiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla społeczno - gospodarczego rozwoju regionu.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.