PARTNER PORTALU
 • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 29 maja – 4 czerwca

 • pt    29 maja 2017 - 08:42
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 29 maja – 4 czerwca
Senat zajmie się płatnym parkowaniem w weekendy (fot.fotlia)

Rozpoczęty tydzień obfituje w wiele ważnych dla samorządów wydarzeń. W Senacie dojdzie do dwóch ważnych dyskusji: nad ustawą o pracownikach samorządowych i nad zasadami parkowania w soboty, niedzielę i święta.
Sejm, Senat, Prezydent

29.05 - Warszawa, Pałac Prezydencki - Dzień Samorządu.

31.05 – 42. Posiedzenie Senatu RP. W porządku posiedzenia znalazła się ustawa o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych (projekt poselski), zakładająca uchylenie przepisów, które dotyczą gabinetów politycznych funkcjonujących na szczeblu samorządowym przy wójtach (burmistrzach, prezydentach miast), starostach i marszałkach województw. W myśl nowelizacji umowy zawarte z pracownikami zatrudnionymi na stanowiskach doradców i asystentów zostaną rozwiązane z dniem jej wejścia w życie. Izba przeprowadzi też drugie czytanie projektu ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych, wniesionego przez Komisję Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. W projekcie noweli doprecyzowano przepisy o strefach płatnego parkowania w taki sposób, aby jednoznacznie z nich wynikało, że opłat za parkowanie nie pobiera się w soboty, niedziele i święta.

01.06, godz. 10 – sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

02.06, godz. 14.15 – Chojnice – wyjazdowe posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. rozwiązywania problemów mieszkańców "Polski powiatowo-gminnej".

Wydarzenia lokalne

29.05, godz. 9 - sesja sejmiku kujawsko-pomorskiego - w programie m.in. rozpatrzenie i podjęcie uchwał: w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego województwa kujawsko-pomorskiego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2016 rok; w sprawie absolutorium dla zarządu województwa kujawsko-pomorskiego.

29.05, godz. 10 - sesja Rady Miasta Białystok - w programie projekty uchwał m.in. w sprawie powołania składu stałej Komisji Samorządności i Bezpieczeństwa; w sprawie stwierdzenia wyboru wiceprzewodniczącego rady miasta; a także sprawozdanie ze współpracy z organizacjami samorządowymi.

29.05, godz. 10.30 - sesja sejmiku województwa małopolskiego. W porządku obrad m.in.: ocena sytuacji na rynku pracy województwa małopolskiego w roku 2016, podjęcie uchwały ws. udzielenia pomocy finansowej na rzecz Miasta Nowy Sącz, Gminy Kęty i Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, ws. sprzedaży nieruchomości położonej w Krakowie przy ul. św. Anny 5.

29.05, godz. 11 – Katowice (Urząd Marszałkowski) - sesja Rady Miasta Katowice, na której radni podejmą uchwałę w sprawie złożenia wniosku o utworzenie związku metropolitalnego w województwie śląskim. Do udziału w sesji zaproszeni zostali m.in.: wojewoda śląski – Jarosław Wieczorek, marszałek województwa– Wojciech Saługa, Stanisław Gmitruk – przewodniczący sejmiku województwa, a także prezydenci, burmistrzowie i wójtowie pozostałych 40 gmin, mających tworzyć związek metropolitalny w województwie śląskim.

29.05, godz. 12 – Tarnowskie Góry (muzeum) - uroczystość ogłoszenia laureatów i wręczenia nagród oraz wyróżnień za Wydarzenie Muzealne Roku 2016. Nagrody wręczy Henryk Mercik, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

29.05, godz. 12 – Poznań - sesja sejmiku województwa wielkopolskiego, podczas której radni głosować będą m.in. w sprawie udzielania absolutorium dla zarządu województwa za wykonanie budżetu w 2016 roku.

29.05, godz. 12 – Szczecin (Muzeum Techniki i Komunikacji) - finał VII Edycji „Zachodniopomorskiego Muzealnego Wydarzenia Roku 2016.

30.05, godz. 8.30 - sesja Rady Miasta Rzeszów - w programie m.in. informacja dotycząca badania przeprowadzonego przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego pn. „Ocena zadowolenia z poszerzenia Rzeszowa z perspektywy mieszkańców osiedli włączonych po 2006 roku.”. Ponadto zaproponowano dołączenie do porządku obrad uchwałę o zmianie uchwały w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasta Rzeszów.

30.05, godz. 9.30 - Opole (Urząd Marszałkowski) - konferencja prasowa nt. inwestycji wodno – kanalizacyjnych realizowanych przy wsparciu środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w woj. opolskim.

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.