PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 3-9 kwietnia 2017 r.

  • Portalsamorzadowy.pl    3 kwietnia 2017 - 08:12
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 3-9 kwietnia 2017 r.
Informacje o zadłużeniu JST i instytucji rządowych GUS poda w poniedziałek ok. godz. 14-15 (fot. http://stat.gov.pl)

Tydzień zaczyna się mocnym akcentem od podania przez GUS danych o zadłużeniu samorządów względem PKB.  We wtorek ważne wydarzenie dla woj. śląskiego - prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę metropolitalną dla tego regionu. Na konwencie w Małopolsce zbierają się w tym tygodniu marszałkowie, a w Sejmie szykują się ważne dyskusje m.in. na temat e-dowodów i gmin uzdrowiskowych.
Ważne wydarzenia, terminy

3.04 - GUS poda relację deficytu i długu sektora instytucji rządowych i samorządowych do PKB w 2016 r.

4.04, godz. 14 – Katowice, Ruda Śląska - uroczystość podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim (Urząd Wojewódzki w Katowicach). Prezydent odwiedzi też Rudę Śląską. Na godz. 15.45 zaplanowano złożenie wieńca przed tablicą poświęconą górnikom, którzy zginęli na posterunku pracy w KWK Halemba oraz osobom, które zginęły w zawieruchach wojen i politycznej przemocy, a o godz. 17 - spotkanie z mieszkańcami (plac Jana Pawła II).

7.04, godz. 13.15 - Warszawa (zamek Królewski) - konferencja z udziałem ministra Piotra Glińskiego i prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej w związku z zakończeniem misji ewaluacyjnej BIE (Biuro Wystaw Międzynarodowych, międzyrządowej organizacji odpowiedzialnej za nadzorowanie wystaw EXPO) związanej z organizacją EXPO 2022 w Łodzi.

Konferencje, debaty, konwenty

3.04, godz. 9 - NFOŚiGW - konferencja pn. "Wyzwania w energetyce i ciepłownictwie dla ochrony środowiska".

3.04, godz. 10 - Poznań (Urząd Marszałkowski) – inauguracja Wielkopolskiego Kongresu Samorządowego pn. „Prawa i kompetencje samorządu w świetle Konstytucji RP”. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski.

3.04, godz. 10 - Sejm (sala im. Wojciecha Trąmpczyńskiego) - debata edukacyjna organizowana przez Nowoczesną.

4.04 - Warszawa (Pałacu Ślubów) - debata ekspercka "Miejska infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych. Korzyści dla samorządu lokalnego".

5-6.05 - Kraków (Hotel Qubus) - II Konwent Marszałków Województw RP – m.in. o roli regionów w Polityce Spójności po 2020 roku, planowaniu przestrzennym w regionach, polityce senioralnej, nowelizacji ustawy o Radzie Dialogu Społecznego

6-7.04 - Piotrków Trybunalski (hotel Mercure)- konferencja „Wyzwania dla budżetów samorządowych – zarządzanie w trudnej sytuacji: stabilizacja finansów, strategie ubezpieczeniowe, minimalizacja ryzyk inwestycyjnych”. Organizatorami spotkania są m.in. Miasto Piotrków Trybunalski, Związek Miast Polskich.

Sejm, komisje sejmowe

5-7.04 - 39. posiedzenie Sejmu RP

5.04

- godz. 10.15 - Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa - pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz rozpatrzenie i zaopiniowanie wniosku Klubu Poselskiego Nowoczesna o przedstawienie na posiedzeniu Sejmu „Informacji w sprawie skutków poniesionych i spodziewanych ustawy z dnia 16 grudnia 2016 o ochronie przyrody oraz ustawy o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach.

- 10.15 - Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej - pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o używaniu siedlisk w celu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej.×
KOMENTARZE (1)

  • Ręce i gacie opadają..., 2017-04-03 20:35:50

    Jeśli pieniądze wyrzuca się do śmieci - to czy jest coś dziwnego w zadłużeniu samorządów? - portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/poznan-podziemne-kosze-na-smieci-przyklad-wyrzucania-pieniedzy-do-smieci,91986.html