PARTNER PORTALU
 • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 30 października - 5 listopada

 • Portalsamorzadowy.pl    30 października 2017 - 07:53
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 30 października - 5 listopada
Podczas wrześniowego konwentu w Uniejowie podpisano m.in. umowę dot. funduszu „Jeremie II” (fot.lodzkie.pl)

Przełom października i listopada to szczególny czas, ale nie wszyscy zwalniają tempo prac. Na poniedziałek zaplanowano sesje aż pięciu sejmików wojewódzkich. W Łodzi odbędzie się dwudniowe posiedzenie Konwentu Marszałków Województw. To drugie spotkanie przedstawicielskie zarządów regionów w łódzkiem.
Prezydent, premier, ministrowie

30.10, godz. 11 - Warszawa (Pałac Prezydencki) - posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło.

30.10 - posiedzenie rządu. Beata Szydło i jej ministrowie omówią m.in.: cele Narodowego Programu Mieszkaniowego, projekt nowelizacji ustawy o KRS, projekt nowelizacji ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów.

30.10 - Suwałki (Suwalski Ośrodek Kultury) - RPO Adam Bodnar spotka się z mieszkańcami Suwalszczyzny.

Konferencje, konwenty

30.10, godz. 11.30 - Warszawa ("Warsztat Warszawski" pl. Konstytucji 4) - konferencja dot. publikacji "Jak zrobić referendum? Poradnik praktyczny" opracowanej przez Fundację „Rozwój TAK - Odkrywki NIE” we współpracy z ekspertami oraz inicjatorami referendów lokalnych.

30-31.10 - Łódź (Andels’s Vienna House Hotel) - II posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP w Łódzkiem. W programie m.in. aktualny stan przygotowań EXPO Łódź 2022, rola samorządów wojewódzkich i ich wpływ na zrównoważony rozwój, uroczyste przystąpienie województw do Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, założenie nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, współpraca samorządów województw z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów, inicjatywa referendum konstytucyjnego w sprawie zmiany Konstytucji RP, wspólne działania samorządów wojewódzkich na przykładzie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

W regionach

30.10, godz. 10 - sesja Sejmiku Woj. Opolskiego (posiedzenie wyjazdowe w Zakrzowie) - w porządku obrad m.in. podjęcie uchwał w sprawie: zmiany budżetu WPF woj. opolskiego; przekształcenia szkół prowadzonych przez województwo; informacja nt. stanu realizacji zadań oświatowych Samorządu Województwa Opolskiego w roku szkolnym 2016/2017, informacja podsumowująca realizację RPO na lata 2007-2013, organizacja sportu w województwie opolskim.

30.10 - Goleniów (sala obrad Rady Miasta i Gminy) – sesja Sejmiku Woj. Zachodniopomorskiego. W programie m.in. informacja o stanie wdrażania RPO, uchwały ws. przyjęcia sprawozdania z realizacji Planu Gospodarki Odpadami dla województwa za lata 2014-2016 i ws. likwidacji Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

30.10, godz. 11 - sesja Sejmiku Woj.Pomorskiego. W porządku obrad m.in.: uchwała ws. likwidacji Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Województwa Pomorskiego w Gdańsku, informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w szkołach i placówkach województwa za rok szkolny 2016/2017, informacja przewodniczącego sejmiku o analizie oświadczeń o stanie majątkowym radnych województwa za 2017 r.

30.10, godz. 11 - sesja Sejmiku Woj. Podkarpackiego. W porządku obrad m.in. podjęcie uchwał w sprawie: ustalenia maksymalnej wysokości pożyczki udzielanej w roku budżetowym 2018; ustalenia przebiegu istniejących dróg wojewódzkich na terenie województwa; udzielenia pomocy finansowej dla powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego na realizację budowy łącznika autostrady A4 z drogą krajową nr 94; informacja o stanie realizacji zadań oświatowych samorządu za rok szkolny 2016/2017.

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (3)

 • Gregor, 2017-10-31 18:49:45

  Niech Marszałkowie zamiast biesiadować i debatować zaczną wreszcie przyspieszać z wdrażaniem Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-20!!!
 • Piotr, 2017-10-30 13:23:08

  Samorząd wojewódzki perfekcyjnie umieszczona struktura do tworzenia etatów dla znajomych i kolesi. Jest zbyt nisko aby interesowały się nimi media centralne ale jednocześnie zbyt wysoko aby obywatele w ogóle wiedzieli co się tam dzieje. Przy okazji zaznacza się - na kolei już to widać - podział na... księstwa udzielne. W perspektywie 20 lat będzie to niebezpieczne dla integralności kraju - ot zafundujemy sobie powtórkę z rozbicia dzielnicowego. Śmieszne ?! Nie specjalnie. W kolejach regionalnych już mówi się o stacjach granicznych. Chodzi o takie stacje na których mają się spotykać kolejki jaśnie panów marszałków; coby za głęboko w inne województwo nie wjeżdżały - bo kto za to zapłaci. To już jest fakt!  rozwiń
 • obywatel gminy, 2017-10-30 08:27:50

  Samorządy wojewódzkie to takie twory, że przeciętny obywatel nie wie czym się zajmują i kto nad ty tworem sprawuje kontrolę.