PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 30 stycznia - 5 lutego 2017

  • Portalsamorzadowy.pl    30 stycznia 2017 - 09:45
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 30 stycznia - 5 lutego 2017
Konferencja nt. kierunku zmian statusu prawnego sołectwa odbędzie się 31 stycznia w Senacie (fot. wikipedia)

• Początek tygodnia rozpoczyna się wizytą Beaty Szydło w Stalowej Woli, a prezydenta Andrzeja Dudy w Żaganiu.
• Na wtorek Platforma Obywatelska i Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiadają rozpoczęcie zbierania podpisów pod inicjatywa referendalną ws. reformy edukacji.
• Mimo, że projekt PSL ws. wzmocnienia pozycji sołtysów został odrzucony, nie kończy to debaty na ten temat. W Senacie odbędzie się konferencja poświęcona problemom związanych z ograniczeniami i barierami sołectw oraz  propozycjom zmian ustawowych.
Ważne wydarzenia, konferencje, debaty

31.01, godz 10 - Senat - konferencja nt. kierunku zmian statusu prawnego sołectwa. Celem konferencji jest próba analizy istotnych problemów związanych z ograniczeniami i barierami sołectw i propozycje zmian ustawowych. Konferencję organizuje Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej wspólnie z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów.

31.12, godz. 12 - Senat - spotkanie noworoczne marszałków województw w Senacie RP – m.in. nt. współpracy regionów z Senatem RP i możliwościach wspierania Polonii i Polaków za granicą.

31.01 - początek akcji początek akcji zbierania podpisów ws. referendum edukacyjnego. Akcje organizuję PO i ZNP.

31.01 - Warszawa (Centrum Konferencyjne Golden Floor) - konferencja „Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo organizowana przez Polski Instytut Rozwoju Biznesu.

2.01, godz. 9 - Warszawa (Hotel Novotel Warszawa Airport) - VI Międzynarodowym Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2017.

2.02 - zespół problematyczny Rady Dialogu Społecznego ds. usług publicznych. Uczestnicy będą dyskutować m.in. o szczegółowych warunkach i sposobach przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego i egzaminu maturalnego, o stażach adaptacyjnych oraz testach umiejętności w toku postępowania o uznanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela, a także o regulaminie konkursu na stanowisko kuratora oświaty.

2-3.02 - Lipowa (Hotel Zimnik)- Konwent Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów dot. zagadnień związanych z procedurami zapobiegania i reagowania na klęski żywiołowe oraz inne sytuacje kryzysowe, nadzorem prawnym Wojewody Śląskiego nad działalnością organów jst, a także rewitalizacją i gospodarką odpadami w małych i średnich gminach oraz inne tematy.

Prezydent, premier, ministrowie

30.01, godz. 10 - Stalowa Wola ( ul. Poniatowskiego 55 a) - premier Beata Szydło weźmie udział w otwarciu Miejskiego Żłobka Integracyjnego.

30.01 - Żegań - o godz. 11 na poligonie w Żaganiu prezydent Andrzej Duda będzie uczestniczył w inauguracji polsko-amerykańskich szkoleń wojskowych z udziałem amerykańskiej Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej. O godz. 17 w Pałacu Książęcym spotka się z mieszkańcami.

W regionach

30.01 - Toruń - do tego dnia można składać wnioski na realizację zadań w ramach inicjatyw lokalnych, które będą się odbywały w pierwszym półroczu 2017 roku. Stowarzyszenia, organizacje pozarządowe i lokalne społeczności mogą się starać o pieniądze na działania budujące sąsiedzkie więzi i społeczeństwo obywatelskie.

30.01, godz. 10 - Katowice - spotkanie informacyjne w ramach procedury opiniowania „uchwały antysmogowej” dla jednostek samorządu terytorialnego Subregionu Zachodniego. Udział w nim wezmą starostowie, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie z gminy i powiatów, a także marszałek Wojciech Saługa.

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.