PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 6-12 czerwca 2016

  • Portalsamorzadowy.pl    6 czerwca 2016 - 07:35
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 6-12 czerwca 2016

We wtorek 7 czerwca Podkomisja stała do spraw kształcenia zawodowego - rozpatrzenie informacji na temat dostosowania szkolnictwa zawodowego i zawodów rzemieślniczych do potrzeb rynku pracy (Fot. mat. pras)

Drugi tydzień czerwca zapowiada się bardzo ciekawie dla samorządów. W poniedziałek zespół ds. ustrojowych Komisji Wspólnej pochyli się nad projektem ustawy o związku metropolitalnym w woj. śląskim. Wzmożone prace planują sejmowe i senacki komisje, a tym bardziej, że odbędzie się 20. posiedzenie Sejmu. W niedzielę mieszkańcy aż trzech miast, w tym Kielc, będą brać udział w referendach odwołujących włodarzy.
Spotkania z udziałem ministrów

6.06, godz. 12, Warszawa - spotkanie w Ministerstwie Rozwoju nt. realizacji polityki rozwoju w regionach z udziałem przedstawicieli województw.

6.06, godz. 13, Warszawa Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji) – posiedzenie Zespołu ds. Ustrojowych KWRiST - projekt ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim.

8.06 , godz. 10, Warszawa (CPS Dialog) - minister Elżbieta Rafalska i sekretarz stanu Stanisław Szwed wezmą udział w posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego.

Sejm

7.06, godz. 11- konferencja pt. „Przemiany demograficzne w Polsce i ich społeczno-ekonomiczne konsekwencje”.

8-10.06 – 20. posiedzenie Sejmu RP

Komisje sejmowe

6.06

- godz. 11 - Podkomisja stała do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej  (posiedzenie wyjazdowe - Sala Konferencyjna w Starostwie Powiatowym w Łomży) - Informacja na temat realizacji drogi ekspresowej S61 Via Baltica na terenach województwa mazowieckiego i podlaskiego. Zabezpieczenie funduszy UE na realizację odcinka Ostrów Mazowiecka-Szczuczyn wraz z obwodnicą Łomży. Posiedzenie odbędzie się z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Finansów, przedstawicielami samorządów oraz lokalnych władz.

7.06

- godz. 11 - Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa  - rozpatrzenie poselskiego projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw – kontynuacja,

- godz. 13.30 - Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej - pierwsze czytanie komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty,

- godz. 16.30 - Podkomisja stała do spraw kształcenia zawodowego - rozpatrzenie informacji na temat dostosowania szkolnictwa zawodowego i zawodów rzemieślniczych do potrzeb rynku pracy.

 8.06

- godz. 10 - Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych - informacja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat przygotowań resortu spraw wewnętrznych do Światowych Dni Młodzieży,

- godz. 10 - Komisja Finansów Publicznych, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa - rozpatrzenie „Informacji o realizacji Programu budowy Zbiornika Wodnego Świnna Poręba w latach 2006-2015 w roku 2015”,

- godz. 11 - Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisja Gospodarki i Rozwoju - rozpatrzenie informacji na temat dostosowania szkolnictwa zawodowego i zawodów rzemieślniczych do potrzeb rynku pracy,

- godz. 11 - Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym,

- godz. 15.30 - Komisja Infrastruktury, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej - informacja Ministra Infrastruktury i Budownictwa na temat sytuacji transportu publicznego - kompetencje jednostek samorządu terytorialnego i państwa w tym zakresie,KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.