PARTNER PORTALU
 • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 6-12 listopada

 • Portalsamorzadowy.pl    6 listopada 2017 - 07:57
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 6-12 listopada
W dniach 8-9 listopada odbędzie się posiedzenie Sejmu. Wiele ważnych tematów dla JST będzie poruszane na posiedzeniach komisji. (fot. Twitter)

W rozpoczynającym się tygodniu komisje sejmowe i senackie pracują na pełnych obrotach. Posłowie i senatorzy będą rozmawiać m.in. o finansach samorządowych, gospodarce wodno-ściekowej czy skutkach nawałnic. Ponadto w sobotę obchodzimy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Sejm, Senat, komisje

6.11, godz. 11 - konferencja „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”.

7.11, godz. 16 - Parlamentarny Zespół ds. Energetycznego Pakietu Zimowego; Parlamentarny Zespół Energii Odnawialnej - informacja o wsparciu dla górnictwa i elektroenergetyki do roku 2016 oraz perspektywy do 2030 r.

7.11, godz. 17 - Komisja Infrastruktury - rozpatrzenie i zaopiniowanie dla marszałka Sejmu - na podstawie informacji ministra infrastruktury i budownictwa – wniosku Klubu Poselskiego Kukiz’15 o przedstawienie na posiedzeniu Sejmu „Informacji Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie realizacji budowy zachodniej obwodnicy Szczecina”.

7.11, godz. 18 - Parlamentarny Zespół ds. rozwiązywania problemów mieszkańców "Polski powiatowo-gminnej" - realizacja ustawy śmieciowej - spotkanie m.in. z ministrem Sławomirem Mazurkiem.

8.11, godz. 10:30 - Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych - rozpatrzenie informacji Ministra Edukacji Narodowej na temat egzaminu maturalnego z języków mniejszości narodowych, mniejszości etnicznych i języka regionalnego. Rok szkolny 2016/2017.

8.11, godz. 14 - Senat - Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Komisja Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą - rozpatrzenie ustawy o zmianie ustawy o repatriacji, ustawy o Karcie Polaka oraz ustawy o cudzoziemcach.

8.11, godz. 15 - Senat - Komisja Środowiska, Komisja Infrastruktury oraz Komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej - rozpatrzenie ustawy o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw.

8.11, godz. 15:30 - Komisja Polityki Społecznej i Rodziny - rozpatrzenie sprawozdania podkomisji stałej do spraw polityki społecznej o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach socjalnych oraz niektórych innych ustaw.

8.11, godz. 17 - Podkomisja stała ds. polityki regionalnej - informacja na temat negocjacji z Komisją Europejską, zmiany Umowy Partnerstwa na lata 2014-2020.

8.11, godz. 17 - Senat - posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Komisji Budżetu i Finansów Publicznych - rozpatrzenie ustawy o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych.

8.11, godz. 17:30 - Komisja Infrastruktury - rozpatrzenie Informacji Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli zapewnienia bezpieczeństwa zaopatrzenia w wodę dużych aglomeracji miejskich na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowych (udział prezesa NIK).

8.11, godz. 17:30 - Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa - rozpatrzenie Informacji Ministra Środowiska nt. strat w lasach spowodowanych tegorocznymi nawałnicami deszczu i gradobiciem w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i łódzkim oraz podejmowanych działań w celu likwidacji poniesionych strat; rozpatrzenie Informacji Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli odtwarzania potencjału produkcji leśnej zniszczonego przez katastrofy oraz wprowadzania instrumentów zapobiegawczych.

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.