PARTNER PORTALU
 • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 6 - 12 marca 2017

 • Michał Wroński    6 marca 2017 - 07:27
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 6 - 12 marca 2017
Tematem obrad Podkomisji stałej do spraw rodziny będą m.in. skutki wprowadzenia programu 500Plus. (fot. www.szczecin.uw.gov.pl)

• Podczas rozpoczynającego się w środę (8.03) posiedzenia Sejmu pod obrady wraca temat związku metropolitalnego w województwie śląskim oraz projektu ustawy o Poznańskim Związku Metropolitalnym.
• W sejmowych komisjach posłowie dyskutować będą m.in. o zmianie ustawy o ochronie przyrody, wątpliwościach interpretacyjnych co do prawa gminy do pobierania opłaty uzdrowiskowej od osób przebywających w szpitalach uzdrowiskowych, a także efektach funkcjonowania ustawy o rewitalizacji.
• Nadzwyczajne zgromadzenie ogólne Związku Powiatów Polskich przyjmie stanowiska w sprawie m.in. roli samorządu terytorialnego w państwie; dochodów jednostek samorządu terytorialnego, a także roli powiatów w realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
Rząd, wydarzenia krajowe i międzynarodowe z udziałem ministrów

6.03 - posiedzenie Zespołu ds. Edukacji Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W programie projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli oraz w sprawie oddziałów i szkół sportowych oraz oddziałów i szkół mistrzostwa sportowego.

6.03, godz. 10 – Ministerstwo Rozwoju - konferencja „Geotermia impulsem rozwoju polskiej gospodarki”. Udział w niej weźmie Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w MR.

8.03, godz. 12 – Lublin (urząd wojewódzki) - wiceminister infrastruktury i budownictwa Andrzej Bittel weźmie udział w konferencji w związku z podpisaniem umowy na elektryfikację trasy kolejowej Lublin-Stalowa Wola.

9.03, godz. 11 – Łódź (Konferencyjno-Wystawiennicze Łódź) - wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński weźmie udział w XXIV Targach Budownictwa INTERBUD. Tematem przewodnim targów są projektowane zmiany w zakresie wspierania budownictwa mieszkaniowego oraz ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych.

Senat, komisje senackie

8.03, godz. 15 – posiedzenie Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. W programie m.in. rozpatrzenie petycji ws. zmiany ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, w zakresie wyłączenia gruntów rolnych położonych w granicach miast spod działania ustawy oraz w sprawie podjęcia inicjatywy ustawodawczej dotyczącej zmiany ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, w zakresie opodatkowania elektrowni wiatrowych.

Sejm, komisje sejmowe

8 – 10.03 – Warszawa - 37. posiedzenie Sejmu RP. W programie obrad m.in. sprawozdanie Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o rządowym projekcie ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim; pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zadaniami organów administracji publicznej w zakresie niektórych rejestrów publicznych; pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o Poznańskim Związku Metropolitalnym.

7.03, godz. 12 – posiedzenie Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. W programie pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz rozpatrzenie i zaopiniowanie poselskiego wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Środowiska Jana Szyszko.

7.03, godz. 14 – posiedzenie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. W programie m.in. zmiany w składzie Podkomisji stałej ds. ekonomiki edukacji i nauki oraz Podkomisji stałej ds. kształcenia zawodowego.

7.03, godz. 16 – posiedzenie Podkomisji stałej do spraw rodziny. Tematem obrad będzie sytuacja dużych rodzin w Polsce i ich aktualne problemy, a także skutki wprowadzenia programu 500+ (głos zabiorą przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Związku Dużych Rodzin Trzy Plus).

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.