PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 8-14 maja 2017

  • Portalsamorzadowy.pl    8 maja 2017 - 08:08
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 8-14 maja 2017

Tylu ważnych wydarzeń w ciągu trzech dni dawno nie było. Między 10 a 12 maja odbędzie się posiedzenie Sejmu, na którym posłowie zajmą się zmianami w ustawie o pracownikach samorządowych oraz nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym. Od środy do piątku w Brukseli  odbędzie się sesja Plenarna Europejskiego Komitetu Regionów, z kolei do Katowic przyjadą przedstawiciele rządu, przedsiębiorcy i samorządowcy na Europejski Kongres Gospodarczy, czyli największe spotkanie biznesowe w tej cześć Europy.
Konferencje, ważne wydarzenia, debaty

8.05, godz. 13 - Warszawa (Unia Metropolii Polskich,MKiN) - Zespół ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej i Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu terytorialnego . W porządku obrad projekt ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności gruntów.

9.05 - Kozienice - Komisja Polityki Społecznej Związku Miast Polskich.

11.05, godz. 11 - Warszawa (siedziba GUS) - Zespól ds. statystyki publicznej KWRiST.

10-12.05 - Bruksela - sesja Plenarna Europejskiego Komitetu Regionów w Brukseli. Udział w niej wezmą przedstawiciele samorządów wojewódzkich.

10-12.05 – Katowice (Międzynarodowe Centrum Kongresowe) – IX edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Udział w nim wezmą politycy, samorządowcy, ekonomiści, naukowcy i przedsiębiorcy. 11 maja podczas gali na EKG wręczymy statuetki laureatom tegorocznej specjalnej edycji konkursu Top Inwestycje Komunalne oraz konkursu Samorządowiec Roku 2016.

12-13.05 - Tychy - Zarząd Związku Miast Polskich.


Sejm, komisje sejmowe

10-12.05 - 41. posiedzenie Sejmu RP. W porządku obrad m.in: sprawozdanie Komisji Zdrowia o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw, sprawozdanie Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych, pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw.

10.05,

- godz. 9.30 - Podkomisja stała ds. monitorowania wykorzystania funduszy Unii Europejskiej w zakresie infrastruktury - informacja na temat wykorzystania funduszy z perspektywy finansowej UE 2007-2013, w zakresie inwestycji transportowych z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

godz. 12 - Komisja Infrastruktury - rozpatrzenie informacji NIK o wynikach kontroli dopuszczanie pojazdów do ruchu drogowego oraz rozpatrzenie projektu dezyderatu w sprawie potrzeb inwestycyjnych związanych z rozprowadzeniem ruchu z autostrady A4 poprzez budowy nowych węzłów oraz łączników.

godz. 13 - Dolnośląski Zespół Parlamentarny; Karkonosko-Izerski Zespół Parlamentarny - plany wstrzymania rekompensat wodno-środowiskowych dla rybactwa śródlądowego.

- godz. 16 - Parlamentarny Zespół ds. Utworzenia Przejścia Granicznego w Powiecie Włodawskim.

- godz. 16 - Podkomisja stała ds. polityki regionalnej - informacja na temat wykorzystania środków z programów unijnych w celu przeciwdziałania depopulacji ośrodków miejskich i obszarów speryferyzowanych.

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.