PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 8-14 sierpnia 2016

  • Portalsamorzadowy.pl    8 sierpnia 2016 - 07:39
Samorządy: najważniejsze wydarzenia, kalendarium wydarzeń 8-14 sierpnia 2016
Do 10 sierpnia trwa nabór do V edycji konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom (fot.um.torun.pl)

• To ostatni dzwonek dla gmin, które chcą pochwalić się rowerowymi inwestycjami w konkursie pod patronatem Ministerstwa Budownictwa i Infrastruktury.
• Opole w ostatnim czasie nie może narzekać na brak odwiedzin ministrów. Dopiero co był tu Mateusz Morawiecki, a na tę środę zapowiedział się Jarosław Gowin. Powodem tej wizyty będzie nadanie Uniwersytetowi Opolskiemu uprawnień do prowadzenia studiów na kierunku lekarskim.
• Choć większość rajców drugi tydzień sierpnia ma wolne od obrad, ale i od tego są wyjątki. Przewodniczący rady miasta w Gorzowie zwołał na środę sesję ws. przedsięwzięć realizowanych z funduszy unijnych.
W regionach

8.08 - Bydgoszcz - rozpoczynają się konsultacje społeczne, które lepiej pomogą wyznaczyć obszary zdegradowane w Bydgoszczy i zaplanować ich rewitalizację. Można będzie zgłaszać swoje uwagi w postaci papierowej lub elektronicznej. Ponadto, od 10 sierpnia do 5 września będą się odbywać cykliczne spotkania z mieszkańcami.

8.08 - Kraków - rozpocznie się wymiana nawierzchni Placu Mariackiego. Roboty będą podzielone na pięć etapów i potrwają do połowy listopada.

8.08 - Gorzów Wielkopolski (Szpital Specjalistyczny) - podpisanie umowy dotyczącej rozbudowy szpitala o Ośrodek Radioterapii. 4 mln zł z budżetu województwa lubuskiego zostanie przeznaczone na pierwsze roboty budowlano-montażowe oraz zakup i montaż sprzętu medycznego. Umowę podpiszą marszałek ElżbietaPolak oraz Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

8.08, godz. 11 - Lublin - wręczenie nagrody im. Anny Platto, przyznawanej od 1995 roku pracownikom bibliotek publicznych województwa lubelskiego za szczególny wkład w pracę z dziećmi i młodzieżą oraz promocję czytelnictwa. Uroczystość objął Honorowym Patronatem Sławomir Sosnowski Marszałek Województwa Lubelskiego.

9.08 - Krasiejów, Otmice, Chrząstowice, Zębowice, Dylaki - wizyty komisji konkursu „Bioróżnorodne Opolskie” w kategorii „Opolskie kwitnące” na bioróżnorodne, kwietne zagospodarowanie województwa opolskiego w obiektach zgłoszonych do tego konkursu.

10.08, godz. 11.30 - Opole (Ratusz) - uroczystość podpisania decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego o nadaniu Uniwersytetowi Opolskiemu uprawnień do prowadzenia studiów na kierunku lekarskim – z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina.

10.08 – Olsztyn - początek przyjmowania wniosków o stypendium Fundacji „Fundusz Ziemi Olsztyńskiej”. Wnioski będą przyjmowane do 31 sierpnia. O stypendia mogą starać się absolwenci gimnazjów, młodzież szkół średnich i studenci studiów dziennych (do 25 roku życia).

10.08, godz. 15.45 - sesja RM Gorzowa Wielkopolskiego. W porządku obrad podjęcie uchwały w sprawie realizacji przedsięwzięcia współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia - Polska 2014-2020.

11.08, godz. 9 – Giżycko, Bartoszyce – spotkanie z ekspertami, którzy przedstawią możliwość skorzystania z dotacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Uczestnicy dowiedzą się również o dostępnych pieniądzach dla firm, stowarzyszeń czy samorządu.

11.08 – Olsztyn - mija termin uwag i opinii do Departament Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sprawie projektów uchwał sejmiku ws. Obszaru Chronionego Krajobrazu: Doliny Górnej Drwęcy, Pojezierza Olsztyńskiego oraz Doliny Symsarny.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.