PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy nie zawieszą prac w komisji wspólnej

  • bad    29 marca 2017 - 12:57
Samorządy nie zawieszą prac w komisji wspólnej
Samorządowcy zostają w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Fot. MSWiA

Samorządowcy skupieni w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego nie zdecydowali się zawiesić w niej prac. Umówili się z przedstawicielami rządu na kwietniowe posiedzenie.
W ostatnim tygodniu mnożyły się głosy samorządowców, którzy wzywali do zawieszenia udziału strony samorządowej w pracach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

W marcu przedstawiciele Związku Miast Polskich uchwalili stanowisko upoważniające zarząd Związku do rozmów z pozostałymi organizacjami samorządowymi na temat zawieszenia.

Wskazywali oni na lekceważenie prac Komisji przez jej współprzewodniczącego ze strony rządowej ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka.

ZMP zwracał ponadto uwagę na pomijanie KWRiST w ważnych sprawach legislacyjnych, poprzez kierowanie projektów ustaw bezpośrednio do Sejmu RP przez posłów PiS.

Chodziło m.in. o cofnięcie wieku obowiązku szkolnego dla sześciolatków; przyznanie kuratorom prawa decydowania o kształcie sieci szkól w gminie; głęboka zmiana ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, ustawy o pomocy społecznej oraz ustawy o samorządzie gminnym; zmiana ustawy Prawo o zgromadzeniach; czy zmiana ustawy o ochronie przyrody w zakresie wycinki drzew.

Przedstawiciele samorządów i rządu umówili się na kolejne posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego w ostatnią środę kwietnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.