PARTNER PORTALU
 • BGK

Schetyna o prezentacji raportu na temat rządów PO-PSL

 • pt/pap    11 maja 2016 - 13:55
Schetyna o prezentacji raportu na temat rządów PO-PSL
To jest spektakl, nieudana odpowiedź na to, co zdarzyło się w sobotę na ulicach Warszawy - mówił Grzegorz Schetyna (fot. schetyna.pl)

• Kiepski spektakl, próba nerwowej reakcji na sobotni marsz opozycji - tak środową prezentację w Sejmie raportu nt. 8 lat rządów PO-PSL ocenił lider PO Grzegorz Schetyna.
• Przekonywał, że prawda o 8 latach rządów Platformy i Stronnictwa to 450 mld zł uzyskanych z UE.
Premier Beata Szydło przedstawiła w środę w Sejmie raport o rządach koalicji PO-PSL. Według Szydło w tym czasie Polacy stracili ok. 340 mld zł.

"To jest spektakl, nieudana odpowiedź na to, co zdarzyło się w sobotę na ulicach Warszawy, tak to czujemy i odbieramy. Widać taką próbę nerwowej reakcji ze strony PiS - prezesa Kaczyńskiego, premier Szydło, wszyscy są bardzo pobudzeni, szczególnie chcą coś udowodnić" - ocenił na środowej konferencji prasowej lider PO Grzegorz Schetyna.

Jego zdaniem, spektakl jest "kiepski". "Aktorzy nie radzą sobie z rolą i widać nieautentyczność całości" - podkreślił szef Platformy. Przekonywał, że "prawdziwe emocje i cała prawda były w sobotę na ulicach Warszawy". "Dzisiaj to, co słyszymy, co widzimy, jest nieprawdziwe. Liczby są nieprawdziwe, obrazy są nieprawdziwe, widzimy kiepski kabaret i kłamstwo" - mówił Schetyna.

Podkreślił, że "prawda" na temat 8 lat rządów PO-PSL to 450 mld złotych środków uzyskanych z Unii Europejskiej.

"Jeżeli ktoś nie mówi o sukcesie, jeżeli ktoś nie jest w stanie powiedzieć choć trochę, choć jedno dobre słowo o tym, co zdarzyło się w ciągu 8 lat, to źle rozumie polski patriotyzm, źle rozumie polską rację stanu. Dzisiaj to widzieliśmy; dzisiaj widzieliśmy jeden wielki atak na polski rząd i na Polskę" - ocenił lider PO

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (8)

 • EWA, 2016-05-12 19:36:52

  SLD-owcy po 1989 roku jeszcze mieli troche strachu przed ciupa - czyli wiezieniem! i sie sumitowali! ale te kreatury POmylone zupelnie nic sobie nie robily z odpowiedzialnosci bo w Kraju nikt ich sadzic nie smial,a jesli juz by chcial to musial sie liczyc z wywaleniem z pracy i obawial sie czy mu w...ogole te bestie zlodziejskie wyplaca emeryture!!!! takich mafijnych powiazan wszystkich urzedow nigdy na swiecie jeszcze nie bylo - ale co taM poLAK POTRAFI1 PANIE SCHETYNA PAN TEZ Z TYCH DOBR COS LYKNAL? - czy kolo pana przeplywalo?  rozwiń
 • uchotnik, 2016-05-12 14:57:43

  Do Stan: A jak szybko chciałeś przy takim oporze materii POkrętaczy i PETRUdolarków ? Nie od razu Kraków zbudowano.
 • antypiłkarz, 2016-05-12 14:50:07

  PiS obietnic dotrzyma, choć opór POkrętaczy jest wielki, bo oderwano ich od koryta. Tak właśnie chciał Naród Polski i widać, że miał rację. A głupkowaty uśmieszek Schetyny, niech pokazuje Tuskowi w Brukseli, jak jeszcze kiedyś zagrają razem w piłkę.