PARTNER PORTALU
  • BGK

ŚDM: Centra prasowe otwarte w Krakowie, Częstochowie i Brzegach

  • PAP    7 lipca 2016 - 12:58

• Centrum Prasowe na potrzeby Światowych Dni Młodzieży zostanie otwarte w Krakowie od 26 lipca do 1 sierpnia.
• Uruchomione zostaną również centra prasowe w Częstochowie i Brzegach, a także specjalny sektor dla dziennikarzy na krakowskich Błoniach.
Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie i brzegach pod Wieliczką w dniach 26-31 lipca; weźnie w nich udział papież Franciszek.

Krakowskie Centrum zlokalizowane będzie na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica (al. Mickiewicza 30). Czynne będzie od 26 lipca (od godziny 8 rano) do 1 sierpnia (do godziny 15) przez całą dobę.

Jak poinformowali organizatorzy, trzy wejścia do Centrum zlokalizowane będą od ulicy Reymonta (Brama Główna Południowa i Brama Zachodnia) oraz al. Mickiewicza (Brama Wschodnia). Miejsca parkingowe dostępne będą wyłącznie dla wozów transmisyjnych, zgłoszonych podczas akredytacji i posiadających przepustkę. Instalacja wozów transmisyjnych zakończona zostanie 25 lipca o godzinie 20. Ilość miejsc parkingowych jest ograniczona - zastrzegają organizatorzy.

Centrum wyposażone będzie w szerokopasmowy dostęp do internetu, 450 stanowisk dziennikarskich (wyposażonych w łącza typu RJ-45 oraz podwójne gniazdo typ E (CEE 7/7), system do tłumaczenia symultanicznego, ekrany LCD prezentujące obraz z wydarzeń, dystrybutor dźwięku dla dziennikarzy (wyposażony w 40 gniazd typu XLR), drukarki sieciowe, stanowisko informacyjne, a także podest do realizacji konferencji prasowych. Część ze stanowisk wyposażona będzie w laptopy (z oprogramowaniem Windows 7PL i MS Office PL lub Windows 7EN i MS Office EN).

W Głównym Centrum dla Radia i Telewizji dostępne będzie 29 kabin telewizyjnych o wymiarach 3x3 m. oraz 20 kabin radiowych. Wyposażone będą one w gniazda zasilające typu E (CEE 7/7), dostęp do internetu (kabel zakończony wejściem RJ-45), monitor LCD, sygnał HD SDI oraz sygnał audio, linę telefoniczną z aparatem. Ponadto organizatorzy zapewniają pomoc informacyjną, drukarki sieciowe i urządzenia wielofunkcyjne, a także system do tłumaczenia symultanicznego.

Specjalna sala konferencyjna, w której odbywać się będą briefingi i konferencje prasowe, postanie w Centrum Dydaktyki na terenie Centrum Prasowego. Najważniejsze konferencje odbywać się będą w newsroomie.

W centralnej recepcji Centrum znajdować się będą stanowiska informacyjne Katolickiej Agencji Informacyjnej (zapewni teksty oficjalnych przemówień, informacje o akredytacjach, informacje o programie wizyty papieża Franciszka w Polsce, informacje o briefingach prasowych), Polskiej Agencji Prasowej (informacja transportowa oraz rozkład jazdy autokarów i autobusów dla dziennikarzy, punkt pilotażowy dla dziennikarzy wyposażonych w karty prasowe POOL, upoważniające do wstępu do sektorów prasowych na poszczególne wydarzenia, możliwość wypożyczenia słuchawek do tłumaczenia symultanicznego) oraz Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 (informacje o wszystkich wydarzeniach ŚDM, możliwość kontaktu z organizatorem).

Dla dziennikarzy przygotowano także specjalny sektor na krakowskich Błoniach oraz zwyżkę: pierwszy poziom pomieści 12 stanowisk komentatorskich, drugi, trzeci i czwarty - miejsca dla 100 fotoreporterów i kamer. Zwyżka wyposażona jest w gniazda 220V oraz dostęp do internetu (przewody LAN zakończone kablem RJ-45 o przepustowości 10 Mb/s każdy). Sektor prasowy wyposażony jest w 250 miejsc dla dziennikarzy.

W dniu 28 lipca otwarte zostanie także Centrum Prasowe w Częstochowie, które organizatorzy umieścili na terenie Hotelu Mercure (ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 2). Centrum będzie czynne od godziny 7 do 20.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.