PARTNER PORTALU
  • BGK

ŚDM w Krakowie: Jacek Majchrowski zachwycony atmosferą

  • MN    28 lipca 2016 - 14:29
ŚDM w Krakowie: Jacek Majchrowski zachwycony atmosferą
Jacek Majchrowski mówi, że atmosfera na ŚDM w Krakowie jest znakomita (fot. Maciej Grzyb/krakow.pl)

• Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w czwartek (28 lipca) po południu wręczy papieżowi Franciszkowi symboliczny klucz do bram miasta.
• Przed rozpoczęciem ŚDM prezydent doradzał krakowianom, aby opuścili na czas wydarzenia miasto, by nie narażać się na niedogodności.
• Jak podkreśla, cały świat mówi o Krakowie i promocja miasta przy okazji ŚDM odbywa się samoczynnie.
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z papieżem już dwa razy – najpierw podczas przywitania na lotnisku w Balicach, później podczas uroczystości na Wawelu. - Tam atmosfera była bardziej sztywna – podkreślił w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” prezydent Krakowa.

Natomiast zdaniem prezydenta, atmosfera w samym Krakowie jest znakomita i miasto wygląda zupełnie inaczej niż na co dzień. Na ulicach widać radosną i śpiewającą młodzież z całego świata. Ale jest za to mniej samych mieszkańców Krakowa, którzy w dużej mierze opuścili miasto na czas ŚDM, żeby nie narażać się na niedogodności.

- Ulice są puste, bo krakowianie przesiedli się do komunikacji miejskiej. Jestem przekonany, że znaczna część mieszkańców jednak pozostała – zapewnia Majchrowski na łamach GW.

Prezydent jednocześnie podkreślił, że miasto cały czas prowadzi monitoring mediów zagranicznych. Jak mówi, Kraków jest w nich przedstawiany w pozytywnym świetle i to będzie wystarczającą zachętą dla innych, by miasto odwiedzić. Liczy też na powrót pielgrzymów do Krakowa w przyszłości - z rodzinami i znajomymi.

Czytaj też: Papież Franciszek w Krakowie: wielka radość w stolicy Małopolski

Klucz do bram miasta, który prezydent wręczy papieżowi Franciszkowi, wykonany jest z brązu i mosiądzu, częściowo złocony i srebrzony. Na języczku klucza można rozpoznać najcenniejsze krakowskie zabytki, m.in. Wawel i wieżę Ratuszową.

Następnie prezydent Majchrowski wraz z małżonką weźmie udział w ceremonii powitania papieża Franciszka na krakowskich Błoniach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.