PARTNER PORTALU
  • BGK

Sejmik Sejmików Wojewódzkich. 550 radnych będzie wspólnie obradować

  • aw    10 października 2016 - 11:44
Sejmik Sejmików Wojewódzkich. 550 radnych będzie wspólnie obradować
Decyzję o sejmiku sejmików podjęto w Katowicach podczas Konwentu Przewodniczących Sejmików Województw RP i dyrektorów Kancelarii Sejmików (fot.warmia.mazury.pl)

• Podczas Konwentu Przewodniczących Sejmików Województw RP i dyrektorów Kancelarii Sejmików podjęto decyzję o zwołaniu Sejmiku Sejmików Wojewódzkich.
• Reprezentatywność tego gremium jest podobna do tej parlamentarnej.
W trakcie dwudniowych obrad w Katowicach (5-7 październik) Konwent Przewodniczących Sejmików Województw RP i dyrektorów Kancelarii Sejmików, omówiono zasady i metody współpracy instytucji kultury prowadzonych przez samorządy województwa, miast i gmin oraz administracje rządowe. Tematem obrad były także problemy związane z funkcjonowaniem i zarządzaniem jednostek służby zdrowia.

Jednak za najważniejszą należy uznać decyzję o zwołaniu Sejmiku Sejmików Wojewódzkich, czyli wspólne posiedzenie radnych sejmików wszystkich województw, których jest 550 w całej Polsce, a więc ich reprezentatywność jest podobna do posłów i senatorów RP.

Zgromadzenie ma się odbyć w pierwszym kwartale przyszłego roku, na zaproszenie przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego. Głównym tematem dyskusji będzie funkcjonowanie samorządów w Polsce. Nową przewodniczącą konwentu została wybrana Zofia Szalczyk, przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.