PARTNER PORTALU
  • BGK

SGH zaprasza samorządowców na podyplomowe studia

  • pt    2 grudnia 2016 - 15:47
SGH zaprasza samorządowców na podyplomowe studia
Jak reklamuje uczelnia, studia te to szansa nabycia wiedzy o wszystkich etapach powstawania prawa (fot.rekrutacja.sgh.pl)

• W Szkole Głównej Handlowej zostały otwarte nowe roczne studia podyplomowe przeznaczone dla obecnych i przyszłych pracowników administracji publicznej, tak rządowej jak i samorządowej.
• Uczelnia zaprasza także działaczy samorządowych wszystkich szczebli oraz pracowników organizacji pozarządowych współpracujących z samorządami.
Jak reklamuje uczelnia, studia te to szansa nabycia wiedzy o wszystkich etapach powstawania prawa, a więc tworzenia projektów ustaw , oceny ich wpływu na poszczególne podmioty, zasad konsultacji społecznych.

Absolwenci studiów uzyskują kwalifikacje przydatne do udziału w pracach komisji Sejmu, Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, prowadzenia konsultacji projektów ustaw, a także umiejętności oceny skutków rządowych i poselskich projektów ustaw.

Większość zajęć prowadzona jest w formie warsztatów, analizy przypadków lub gier symulacyjnych w trakcie których studenci uczą się wykorzystywać narzędzia i metody niezbędne w ocenie tego, czy tworzone prawo sprzyja społecznościom lokalnym oraz co można zrobić dla poprawy współpracy rządu, samorządu i parlamentu w obszarze procesu legislacji.

Wykładowcy to pracownicy naukowi SGH, Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego, mający doświadczenie w pracy w charakterze ekspertów centralnych i regionalnych instytucji administracji publicznej.

Szczegółowe informacje o studiach podyplomowych analizy jakości prawa znajdują się na stronie SGH.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.