PARTNER PORTALU
  • BGK

Sieć Tramwajowa Prawobrzeże. W Szczecinie ruszają konsultacje społeczne

  • JS    4 października 2017 - 23:03
Sieć Tramwajowa Prawobrzeże. W Szczecinie ruszają konsultacje społeczne
Plan stworzenia Sieci Tramwajowej Prawobrzeże jest kontynuacją prac nad koncepcją drugiego etapu Szybkiego Szczecińskiego Tramwaju (fot. pixabay.com)

Ruszają kompleksowe konsultacje społeczne dotyczące planów stworzenia Sieci Tramwajowej Prawobrzeże. Już w czwartek zapraszamy na pierwsze ze spotkań, a od dziś m.in. w tramwajach można spotkać ankieterów. Konsultacje mają ułatwić podjęcie decyzji o kolejności realizacji trzech proponowanych wariantów. Podczas spotkań mile widziani będą też rodzice z dziećmi, którym zapewniona zostanie opieka.
Plan stworzenia Sieci Tramwajowej Prawobrzeże jest kontynuacją prac nad koncepcją drugiego etapu Szybkiego Szczecińskiego Tramwaju. Przypomnijmy, że w przyszłości SST ma pełnić swoją rolę na odcinku od ul. Handlowej do ul. Derdowskiego.

Jednocześnie planuje się rozpoczęcie nowego projektu pod nazwą Sieć Tramwajowa Prawobrzeże, który przewiduje trzy przebiegi nowych tras tramwajowych od ul. Handlowej. To właśnie na temat tych rozwiązań rozmawiać będą z mieszkańcami przedstawiciele magistratu oraz eksperci.

Pierwsze ze spotkań odbędzie się w czwartek (5 października, g. 17) w Centrum Kształcenia Sportowego Rydla (ul. Rydla 49) na osiedlu Słonecznym. Celem spotkań będzie poinformowanie mieszkańców o harmonogramie planowanych działań oraz ustalenie kolejności realizacji poszczególnych wariantów sieci tramwajowej na prawobrzeżu.

Kolejne spotkania konsultacje są zaplanowane na dni:

10 października, godz. 17:00 (Klub Delta, ul. Racławicka 10),
23 października, godz. 17:30 (SP 59, ul. Dąbska 105).

Narzędziem pomocniczym przy konsultowaniu będą ankiety, które przez dwa tygodnie (4 października-18 października) zostaną przeprowadzane w Szczecińskim Szybkim Tramwaju, a także pod wybranymi szkołami (CSK Rydla, II LO i XIII LO) oraz podczas spotkań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.