PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląsk może mieć problemy przez niekorzystne tendencje migracyjne i demograficzne

  • PulsHR.pl    21 listopada 2016 - 08:40
Śląsk może mieć problemy przez niekorzystne tendencje migracyjne i demograficzne
24 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się Silesia HR Trends 2016 - największa i najważniejsza debata o śląskim rynku pracy (fot. PTWP)

• Śląsk słynie z etosu pracy, dorobił się świetnej komunikacji, infrastruktury i klimatu inwestycyjnego.
• Mimo to za kilka lat woj. śląskie może czekać poważne zawirowanie, spowodowane niekorzystnymi tendencjami migracyjnymi i demograficznymi.
• Miejsca pracy powstają, bezrobocie spada, a ludzi do pracy brak.
Województwo śląskie to czołowy rynek pracy w Polsce. Region z potencjałem, w którym mieszka blisko 5 mln osób. Dlatego też po raz kolejny, już 24 listopada w Katowicach odbędzie się konferencja Silesia HR Trends - największe i najważniejsze wydarzenie dedykowane śląskiemu rynkowi pracy. A jest o czym debatować, bo region mierzy się z nowymi wyzwaniami.

Woj. śląskie jest drugim największym rynkiem pracy w Polsce. Jak wynika z danych GUS za wrzesień, region jest też w czołówce województw o najniższej stopie bezrobocia. Wyniosło ono we wrześniu na Śląsku 6,7 proc., podczas gdy w całej Polsce utrzymywało się na poziomie 8,3 proc. Lepiej niż na Śląsku jest tylko w woj. wielkopolskim, gdzie stopa bezrobocia wynosi 5,1 proc. (patrz tabela poniżej, dane GUS za wrzesień 2016 r.).

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.