PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląsk może mieć problemy przez niekorzystne tendencje migracyjne i demograficzne

  • PulsHR.pl    21 listopada 2016 - 08:40
Śląsk może mieć problemy przez niekorzystne tendencje migracyjne i demograficzne

24 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się Silesia HR Trends 2016 - największa i najważniejsza debata o śląskim rynku pracy (fot. PTWP)

• Śląsk słynie z etosu pracy, dorobił się świetnej komunikacji, infrastruktury i klimatu inwestycyjnego.
• Mimo to za kilka lat woj. śląskie może czekać poważne zawirowanie, spowodowane niekorzystnymi tendencjami migracyjnymi i demograficznymi.
• Miejsca pracy powstają, bezrobocie spada, a ludzi do pracy brak.
Województwo śląskie to czołowy rynek pracy w Polsce. Region z potencjałem, w którym mieszka blisko 5 mln osób. Dlatego też po raz kolejny, już 24 listopada w Katowicach odbędzie się konferencja Silesia HR Trends - największe i najważniejsze wydarzenie dedykowane śląskiemu rynkowi pracy. A jest o czym debatować, bo region mierzy się z nowymi wyzwaniami.

Woj. śląskie jest drugim największym rynkiem pracy w Polsce. Jak wynika z danych GUS za wrzesień, region jest też w czołówce województw o najniższej stopie bezrobocia. Wyniosło ono we wrześniu na Śląsku 6,7 proc., podczas gdy w całej Polsce utrzymywało się na poziomie 8,3 proc. Lepiej niż na Śląsku jest tylko w woj. wielkopolskim, gdzie stopa bezrobocia wynosi 5,1 proc. (patrz tabela poniżej, dane GUS za wrzesień 2016 r.).

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.