PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląsk: Rozpoczynają się Juwenalia. Jaki program imprez?

  • PAP/AT    21 maja 2017 - 10:45
Śląsk: Rozpoczynają się Juwenalia. Jaki program imprez?
Juwenalia rozpoczną się od barwnego korowodu studentów (fot.facebook.com/JuweSlaskie)

We wtorek (23 maja) studenci z ośmiu śląskich uczelni rozpoczną swe doroczne święto – Juwenalia Śląskie.
• Studenci z ośmiu śląskich uczelni rozpoczynają Juwenalia Śląskie.

• W programie pięciodniowej imprezy znalazły się koncerty m.in. Organka, Luxtorpedy i Domowych Melodii, a także tradycyjny korowód i wręczenie kluczy do miasta Katowice.

• Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Jak poinformował rzecznik imprezy Marek Adamczyk Juwenalia Śląskie to wydarzenie organizowane w ramach współpracy samorządów studenckich ośmiu śląskich uczelni wyższych: Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Śląskiej, Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, Wyższej Szkoły Technologii Informatycznej w Katowicach, Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach oraz Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

Coroczne święto rozpocznie się we wtorek (23 maja) od barwnego korowodu studentów. Młodzi ludzie w przeróżnych strojach przejdą ulicami Katowic - od Uniwersytetu Ekonomicznego, przez ul. Warszawską, Mariacką, al. Korfantego na plac pod Pomnikiem Powstańców Śląskich. Tam przedstawiciele władz Katowic przekażą studentom klucze do miasta. W zależności od uczelni, studenci będą mogli skorzystać z oficjalnego odwołania zajęć lub wziąć zaświadczenie o udziale w korowodzie i na tej podstawie usprawiedliwić swoją nieobecność.

Na środowy (24 maja) wieczór zaplanowano zabawę w jednym z katowickich klubów. Z kolei od czwartku do soboty Juwenalia Śląskie przeniosą się do Katowickiego Parku Leśnego na Muchowcu, gdzie przez trzy dni na scenie zagra kilkanaście zespołów, wybranych przez organizatorów zgodnie z gustami młodych słuchaczy; zabrzmią m.in. rock, muzyka alternatywna i rap.

W czwartek (25 maja) wystąpią m.in. Hertz Klekot, Cyber Marian, Łąki Łan oraz Bracia Figo Fagot. Z kolei w piątek zagrają: Tede, Rasmentalism oraz Quebonafid, a także duet Xxanaxx oraz zespół Lost Innocence. Zwieńczeniem tygodnia będą sobotnie koncerty, podczas których wystąpią: Eder, Transgresja, Domowe Melodie, Organek i Luxtorpeda.

Marek Adamczyk podkreślił, że Juwenalia Śląskie są imprezą otwartą dla wszystkich zainteresowanych. "Juwenalia to wydarzenie nie tylko dla studentów, ale dla wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek. Dlatego serdecznie zapraszamy osoby, które chcą w przyjemny sposób spędzić czas na świeżym powietrzu" - powiedział rzecznik.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Według szacunków organizatorów, w ubiegłorocznych koncertach (również podzielonych na trzy dni) każdorazowo wzięło udział od ok. 8 do 12 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.