PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląskie. Szlak zabytków techniki: konkurs na promocję

  • pt    19 kwietnia 2017 - 15:12
Śląskie. Szlak zabytków techniki: konkurs na promocję
Szlak Zabytków Techniki to autentyczne i różnorodne obiekty kultury przemysłowej połączone w spójną sieć (fot.slaskie.pl/BP Tomasz Żak)

Zarząd województwa śląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na zadania publiczne w dziedzinie wzmacniania współpracy sieciowej na Szlaku Zabytków Techniki w 2017 roku.
Celem konkursu jest wsparcie działań realizowanych przez organizacje pozarządowe, wzmacniających współpracę w ramach sieci Szlaku Zabytków Techniki. Działania te muszą się odbywać w co najmniej dwóch obiektach należących do Szlaku.

- Szlak Zabytków Techniki to autentyczne i różnorodne obiekty kultury przemysłowej połączone w spójną sieć. Bardzo ważna dla jej atrakcyjności jest bogata i różnorodna oferta. Ogłoszony konkurs służy poszukiwaniu nowych dróg dotarcia do odwiedzających i zainteresowania ich naszym unikalnym dziedzictwem - mówi Henryk Mercik, członek zarządu województwa.

Przewidziane są dwie edycje konkursu. Termin składania wniosków w pierwszej z nich upływa 8 maja. Druga edycja odbędzie się w przypadku, gdy po pierwszej pozostaną wolne środki – wówczas nabór do niej potrwa do 4 sierpnia.

Na dofinansowanie mogą liczyć wyłącznie projekty, które wpisują się w linie narracyjne szlaku, którymi są: życie i los robotników, sukcesy i tragedie twórców przemysłowego regionu, nowe życie obiektów poprzemysłowych oraz miasto-maszyna. Na realizację konkursu zarząd województwa przeznaczył kwotę 70 tys. zł.

Przykładem dobrego wykorzystania możliwości, jakie daje konkurs, jest ubiegłoroczna akcja Kolei Śląskich, Górnośląskich Kolei Wąskotorowych oraz Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej pod nazwą „Srebrny Pociąg”. Korzystając z jednego wspólnego biletu, można było przejechać trasę Katowice - Bytom - Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach oraz zwiedzić podziemia tarnogórskiej kopalni. Z tej oferty skorzystało prawie tysiąc osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.