PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląskie, Szlak Zabytków Techniki: rekordowy rok 2016

  • pt    30 stycznia 2017 - 12:30
Śląskie, Szlak Zabytków Techniki: rekordowy rok 2016
Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego to najciekawsza i najpopularniejsza trasa turystyki industrialnej w Polsce (fot.slaskie.pl)

• W ubiegłym roku 36 zabytków na trasie turystyki industrialnej odwiedziło blisko 764 tys. osób.
• Śląski Szlak Zabytków Techniki zyskuje na popularności z roku na rok.
Kolejne dane potwierdzają, że Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego to najciekawsza i najpopularniejsza trasa turystyki industrialnej w Polsce.

Rok 2016, w którym obchodzono 10-lecie funkcjonowania sieci był rekordowym pod względem frekwencji. 36 zabytków techniki obejrzało blisko 764 tysiące osób. W porównaniu do roku 2015 liczba turystów wzrosła o 10 proc.

- Liderami frekwencji są obiekty pogórnicze. Kopalnię Guido, Park 12C i Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu odwiedziło w sumie ponad 154 tys. osób. Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach przyciągnęły 122,5 tys. osób. Dużą popularność zyskał również Szyb Prezydent wraz z kompleksem Sztygarka w Chorzowie, na terenie którego regularnie organizowane są wydarzenia kulturalne, często przy współudziale władz miasta. 1 stycznia 2017 r. przywitaliśmy na Szlaku nowe obiekty. To pozwala mieć nadzieję, że już niedługo będzie można mówić o milionie osób korzystających z naszej oferty - mówi Henryk Mercik, członek zarządu województwa śląskiego.

Do grupy obiektów, które odnotowały największy procentowy wzrost frekwencji, należą: Browar Obywatelski w Tychach, Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku, Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, Kopalnia Ćwiczebna Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej oraz Zabytkowa Stacja Kolejki Wąskotorowej w Rudach. Duży wzrost frekwencji zanotował również wspomniany już Szyb Prezydent w Chorzowie.

Do końca kwietnia oferta wybranych obiektów szlaku jest tańsza o 20 proc. Specjalny program rabatowy obejmuje Kopalnię Guido w Zabrzu, Muzeum Tyskich Browarów Książęcych, Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach oraz otwarte po modernizacji ekspozycji Muzeum Browaru Żywiec.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.