SLD zorganizuje kongres samorządowy

• Kongres samorządowy lewicy z udziałem ok. 600 działaczy, który odbędzie się 2 kwietnia, rozpocznie przygotowania SLD do wyborów w 2018 r.
• SLD ma drugą - po Platformie Obywatelskiej - liczbę prezydentów miast w kraju. Są oni albo członkami SLD, albo osobami mocno z lewicą związanymi - mówi Włodzimierz Czarzasty.

SLD zorganizuje kongres samorządowy
Nowy szef SLD Włodzimierz Czarzasty (fot.sld.pl)

Kongres samorządowy lewicy z udziałem ok. 600 działaczy, który odbędzie się 2 kwietnia, rozpocznie przygotowania SLD do wyborów w 2018 r. - poinformował lider Sojuszu Włodzimierz Czarzasty, który w czwartek spotkał się w Łodzi z działaczami ugrupowania.

"SLD ma drugą - po Platformie Obywatelskiej - liczbę prezydentów miast w kraju. Są oni albo członkami SLD, jak prezydent Częstochowy, Rzeszowa czy Chełma, albo osobami mocno z lewicą związanymi. Ze względu na wsparcie w samorządach kwietniowy kongres będzie bardzo dużym wydarzeniem; za jego organizację odpowiadać będą wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela i prezydent Kalisza Karolina Pawliczak" - podkreślił Czarzasty.

Przewodniczący SLD odwiedził Łódź w ramach cyklu wizyt w województwach, które mają dać odpowiedzi na pytania o stan formacji, jej finanse, liczbę członków. Na podstawie zebranych informacji powstanie raport o stanie SLD, który zostanie przedstawiony pod koniec maja na konwencji krajowej partii.

"Kongres samorządowy lewicy odbędzie się w Łodzi 2 kwietnia. To pierwsze spotkanie po wyborach samorządowych w 2014 r; spotkanie, które będzie otwierało przygotowanie SLD i ugrupowań lewicowych do wyborów w 2018 r. Będą radni gminni, powiatowi, miejscy, sejmików, prezydenci, burmistrzowie, wójtowie. Podsumujemy dokonania lewicy w samorządzie i nakreślimy wspólny plan działania, który będzie przyświecał samorządowcom w bieżącej pracy" - zaznaczył Trela.

W czerwcu ma pojawić się "zmasowana inicjatywa" lewicy w sprawie refundowania programów in vitro. Inicjatywy w sprawie lokalnych programów refundacji in vitro - na wzór działającego w Częstochowie i przygotowywanego obecnie w Łodzi - mają być zgłaszane na każdym szczeblu samorządu. Inne inicjatywy to tworzenie miejskich kart seniora, oferujących różne udogodnienia dla osób starszych oraz programy mieszkaniowe dla młodych.

"Na kongresie wyłonimy koordynatorów działających na rzecz programu, który będziemy prezentować w wyborach w 2018 r. Będzie on dotyczył najważniejszych spraw: edukacji sportu, rekreacji, zdrowia, gospodarki, infrastruktury, spraw społecznych, o których mówią mieszkańcy. Chcemy, aby SLD kojarzyło się przed wszystkim z dobrze zarządzanym samorządem" - dodał Trela.

Zdaniem Karoliny Pawliczak, SLD może liczyć na wsparcie kilku tysięcy samorządowców różnego szczebla. "To ludzie aktywni społecznie, którzy znają problemy miast, miasteczek i powiatów. Mamy bardzo dobrze zorganizowane struktury, umocowane w samorządach - to oznacza, że mamy poparcie również w społeczeństwie. Inicjatywy uchwałodawcze w sejmikach, samorządach gminnych i miejskich będą trwały do kolejnych wyborów" - podkreśliła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE