PARTNER PORTALU
  • BGK

Słońce Ekwadoru dla prezydenta Krakowa

  • GK    17 stycznia 2013 - 11:32
Słońce Ekwadoru dla prezydenta Krakowa

Ambasador Republiki Ekwadoru J.E. Fabian Valdivieso wręczył prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu „Sol de Oro”, czyli „Złote Słońce” – najwyższe wyróżnienie przyznawane przez wiceprezydenta Republiki Ekwadoru.
Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miasta Krakowa, w czasie oficjalnego spotkania prezydenta Majchrowskiego z ambasadorem. Odznaczenie zostało przyznane za nieustanną pomoc i promocję kultury Ekwadoru oraz za współpracę z miastem Quito, która przyniosła widoczne korzyści dla całego kraju, a szczególnie dla jego stolicy, San Francisco de Quito.

Szczególnym uznaniem cieszą się działania prezydenta Krakowa w zakresie wspierania współpracy między konserwatorami zabytków Krakowa i Quito oraz wymiany doświadczeń przy tworzeniu Interaktywnego Muzeum w Quito. Aktywna współpraca między Krakowem i Quito była możliwa dzięki nadaniu Quito tytułu Honorowego Miasta Bliźniaczego w 2008 roku.

"Sol de Oro" - wysokie odznaczenie przyznawane przez wiceprezydenta Republiki Ekwadoru za specjalne zasługi na rzecz Ekwadoru, jego kultury, historii oraz za aktywność i dokonania zarówno z sferze kultury, polityki jak i spraw społecznych. Nazwa orderu pochodzi od nazwy monety - znaleziska archeologicznego z czasów kultury Tolita (300 p.n.e. - 400 n.e.), które obecnie znajduje się w Muzeum Archeologicznym w Quito.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • sandra, 2013-01-25 10:46:07

    Koniec Świata, kataklizmy, katastrofy, anomalia, zagrożenia ... koniecswiata.ugu.pl Dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć co naprawdę dzieje się z naszą Ziemią ! Monitoring sejsmologii ziemi, słońca, wulkanów, kamery online, wiadomości, ...