PARTNER PORTALU
  • BGK

Słowenia zadeklarowała poparcie Polski w staraniach o organizację Expo 2022

  • PAP/JS    26 września 2017 - 20:22
Słowenia zadeklarowała poparcie Polski w staraniach o organizację Expo 2022
Poparcie Polski w staraniach o organizację Expo 2022 w Łodzi zadeklarował w Lublanie wicepremier i minister spraw zagranicznych Słowenii Karl Erjavec (fot: UMŁ)

Poparcie Polski w staraniach o organizację Expo 2022 w Łodzi zadeklarował w Lublanie wicepremier i minister spraw zagranicznych Słowenii Karl Erjavec w rozmowie z szefem polskiej dyplomacji Witoldem Waszczykowskim - wynika z komunikatu MSZ.
Szef polskiej dyplomacji przebywa w Słowenii z dwudniową oficjalną wizytą. We wtorek (26 września) rozmawiał z wicepremierem i ministrem spraw zagranicznych Słowenii Karlem Erjavcem.

Według komunikatu biura prasowego MSZ głównymi tematami rozmowy obu ministrów była współpraca polsko-słoweńska, bieżąca agenda europejska oraz współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa europejskiego.

"Dziękuję panu ministrowi za deklarację poparcia dla EXPO 2022 w Łodzi. Nasze relacje polityczne i gospodarcze są na wysokim poziomie i chcemy je podtrzymywać oraz rozwijać" - powiedział, cytowany w komunikacie, Witold Waszczykowski na konferencji prasowej po zakończeniu rozmów ze swoim słoweńskim odpowiednikiem.

Jak poinformował minister, rozmowa dotyczyła także rozwoju współpracy w formatach regionalnych takich jak Trójmorze i Grupa Wyszehradzka oraz formule 16 państw Europy Środkowej i Chin; wśród tematów spotkania była także kwestia transportu infrastruktury i energii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.