PARTNER PORTALU
 • BGK

Sondaż: Czy PiS może wygrać wybory samorządowe?

 • pt/pap    5 kwietnia 2017 - 18:02
Sondaż: Czy PiS może wygrać wybory samorządowe?
W badaniu dla Wirtualnej Polski postawiono pytanie czy Prawo i Sprawiedliwość może wygrać wybory samorządowe w 2018 roku(fot.wybierzpis.org.pl)

Czy PiS może wygrać przyszłoroczne wybory parlamentarne. Zdania Polaków są podzielone - wynika z sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu badawczym Ariadna.
W badaniu dla Wirtualnej Polski postawiono pytanie czy Prawo i Sprawiedliwość może wygrać wybory samorządowe w 2018 roku?

Zwycięstwo PiS przewiduje 38 proc. ankietowanych i tyle samo jest przeciwnego zdania.
18 procent odpowiedziało, że „zdecydowanie nie”, 20 proc. „raczej nie”.

28 proc. zdecydowało się na odpowiedź „raczej tak”, a 10 proc. „zdecydowanie tak”.

Oczywiście największą wiarę w zwycięstwo mają zwolennicy PiS (91 proc. wskazań), a wyborcy Kukiz’15 podzielili się w swoich opiniach (43 proc. przewiduje wygraną PiS, a 45 proc. przegraną tego ugrupowania). Najwięcej osób, które wątpią w sukces PiS, jest wśród popierających PO i Nowoczesną (odpowiednio: 79 i 81 proc.).

Polaków zapytano również o to, czy w rządzącej partii w najbliższych miesiącach może dojść do rozłamu. Aż 37 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź: "trudno powiedzieć". Co trzecia osoba (34 proc.) uważa, że taki rozwój wypadków nie jest możliwy, a 29 proc. jest przeciwnego zdania.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (7)

 • nono, 2017-04-06 17:49:34

  Przesłanka: Cytat - "W opinii Błaszczaka, większość samorządowców szła do wyborów „pod szyldem partyjnym”, ma to przełożenie na ich relacje ze stroną rządową." - koniec cytatu, źródło: "Samorządowcy ostro do Mariusza Błaszczaka: „Nadużycie i obrażanie ludzi”, „ustawy, których nie ma”&...quot; * Nikomu nie odbiera się nadziei w wyborach samorządowych, bo kandydaci są u siebie. Jak wynika z przesłanki wskazanym kryterium może być wybór relacji do strony rządowej. No a Pani Premier jest z samorządu. No to chyba w wyborach samorządowych zdjęcie z Panią Premier będzie więcej warte niż z Prezesem?  rozwiń
 • bezpartyjny samorzadowiec, 2017-04-06 14:47:27

  Bezpartyjni wygrają wybory tak jak wygrali wybory w 2002 roku PiS pokazuje ze nie umie rządzić dla budowy a jedynie do burzenia w samorządach jest budowanie .. co pokazali dotychczasowi samorzadowcy
 • Lex, 2017-04-06 13:38:09

  A już 9 kwietnia, niedziela palmowa, będzie wielka próba w Stargardzie woj. zachodniopomorski.