PARTNER PORTALU
  • BGK

Spodek i MCK w Katowicach - program na pierwsze półrocze 2017 r.

  • MIW    19 stycznia 2017 - 15:22
Spodek i MCK w Katowicach - program na pierwsze półrocze 2017 r.
Samorządowców na pewno przyciągnie do MCK Europejski Kongres Gospodarczy. (fot. PTWP)

• W ciągu pierwszej połowy roku 2017 na terenie Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego odbędzie się ponad 300 różnych imprez.
• Władze zarządzającej obiektami firmy PTWP Event Center zakładają, że w tym czasie odwiedzi je ponad 350 tys. osób.
• Samorządowców na pewno przyciągnie zaplanowany na maj Europejski Kongres Gospodarczy.
Wśród imprez, które w pierwszej połowie tego roku odbędą się w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, znalazły się m.in.: 4 Design Days, Europejski Kongres Gospodarczy, European Start-up Days, Food Show, koncert Deep Purple, Intel Extreme Masters, mecze siatkówki GKS Katowice, Metalmania 2017, Musical Metro, Narodowy Cyrk Chiński, a także targi branżowe - m.in. cukiernicze, ślubne, medyczne.

- Ramówka w 2017 roku będzie obfitować zarówno w eventy, które weszły na stałe do kalendarza katowickich imprez, jak i zupełnie nowe, jak np. Food Show - największy festiwal kulinarny na Śląsku. 2017 będzie również rokiem wielkich powrotów - po dziewięciu latach przerwy do katowickiego Spodka wraca legendarna Metalmania. Odbędzie się także historyczne pożegnanie gigantów rocka z polską publicznością, czyli koncert Deep Purple - mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center.

W ubiegłym roku, od maja do grudnia, w katowickim MCK odbyło się 183 wydarzenia, w których udział wzięło blisko 185 000 osób. W tym samym czasie na terenie Spodka miało miejsce 88 imprez, które zgromadziły 250 000 uczestników.

- Blisko pół miliona uczestników wydarzeń, które odbyły się w przestrzeni hali widowiskowo-sportowej i Międzynarodowego Centrum Kongresowego od czasu przejęcia tych obiektów przez PTWP Event Center jest świadectwem drzemiącego w obiektach potencjału i mobilizuje do realizacji kolejnych przedsięwzięć - komentuje Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

Czytaj więcej

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.