PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion Śląski: wizyta prezesa PZPN Zbigniewa Bońka

  • pt    25 października 2016 - 09:12
Stadion Śląski: wizyta prezesa PZPN Zbigniewa Bońka
Marszałek Wojciech Saługa i Zbigniew Boniek odwiedzili Stadion Śląski (fot.slaskie.pl)

• Reprezentacja Polski powróci na Stadion Śląski?
• Można tak sądzić po słowach prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, który odwiedził modernizowany obiekt.
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i znakomity niegdyś piłkarz przyglądał się postępom prac na Stadionie Śląskim w towarzystwie marszałka Wojciecha Saługi.

- Prowadzimy rozmowy z wieloma związkami i chcemy, by na tym obiekcie swoje zawody rozgrywali lekkoatleci, by szkolili się tu biathloniści, ale ten stadion to przede wszystkim arena piłkarska. Wszyscy pamiętamy wielkie mecze reprezentacji, które się tu odbywały i wierzę, że te piłkarskie emocje ponownie rozgrzeją kibiców na Stadionie Śląskim – przekonywał marszałek Wojciech Saługa.

Zbigniew Boniek nie ukrywał, że wizyta na Stadionie Śląskim wciąż wywołuje u niego duże emocje. W trakcie swojej reprezentacyjnej kariery rozegrał na tym stadionie dziesięć meczów, w których zdobył dwie bramki.


- Za każdym razem, kiedy przyjeżdżam na Stadion Śląski, to coś się we mnie lekko iskrzy. Ten stadion zawsze będzie miał wielką sympatię, moją i całego piłkarskiego środowiska. Czekamy na dzień, kiedy obiekt będzie gotowy i mamy koncepcję, jak go zagospodarować, żeby znów mogła tu zagościć reprezentacja narodowa – mówił prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Boniek podkreślał także, że choć reprezentacja rozgrywa mecze o punkty na Stadionie Narodowym w Warszawie, to decyzja ta jest wynikiem braku alternatywy, która w kontekście oddania do użytku Stadionu Śląskiego może się pojawić. Innym z pomysłów jest też rozgrywanie tu spotkań o Superpuchar Polski. Stadion Śląski mógłby być na stałe gospodarzem takiego wydarzenia.

Prace modernizacyjne na Stadionie Śląskim powinny zakończyć się w połowie przyszłego roku, a planowane otwarcie obiektu zapowiadane jest na jesień 2017 roku. Całkowity koszt modernizacji obiektu ma się zamknąć w kwocie ok. 650 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.