PARTNER PORTALU
  • BGK

Sto dni rządu, Kukiz'15: rząd zajmuje się tylko rozdawaniem pieniędzy

  • pt/pap    26 lutego 2016 - 12:21
Sto dni rządu, Kukiz'15: rząd zajmuje się tylko rozdawaniem pieniędzy

• Rząd Beaty Szydło nie realizuje obietnic wyborczych; rząd zajmuje się tylko rozdawaniem pieniędzy, ministrowie dużo mówią, a mało robią - 100 dni rządu ocenił rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza.
• Jedyna zrealizowana obietnica PiS, to "Program 500 plus".
"Premier Beata Szydło obiecywała dobrą zmianę, my chcemy oceniać rząd po przeprowadzonych przez niego reformach, a nie po sposobie administrowania państwem. Zdecydowanie brakuje nam obiecanych reform, Prawo i Sprawiedliwości nie realizuje obietnic wyborczych, rząd w zasadzie zajmuje się tylko i wyłącznie rozdawaniem pieniędzy" - powiedział Kulesza.

Podkreślił, że premier Szydło w kampanii wyborczej złożyła wiele obietnic, z których - według niego - nie wywiązała się. Jak mówił chodzi m.in. o: obniżenie wieku emerytalnego, podatek od sklepów wielkopowierzchniowych, podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł, zmniejszenie deficytu, rewizję stanowiska rządu w sprawie uchodźców, zniesienie podatku od kopalin, czy obniżenie VAT do 22 proc.

Według polityka Kukiz'15, jedyna zrealizowana obietnica PiS, to "Program 500 plus".

Zdaniem Kuleszy, "ministrowie zamiast działać, po prostu gadają". "W czasie kampanii było wiele gadania, w czasie expose premier też dużo mówiła, teraz też ministrowie dużo mówią, a projekty ustaw są niedopracowane, projektów jest brak, albo ministrowie wycofują się z projektów" - stwierdził Kulesza.

Premier Beata Szydło podsumowała w piątek na konferencji prasowej o godz. 5.30. 100 dni działania swego rządu. Jej zdaniem, największym sukcesem pierwszych 100 dni rządu jest program "Rodzina 500 plus", błędem - pierwotna wersja projektu w sprawie tzw. podatku od hipermarketów. Szefowa rządu podkreśliła, że wszystkie zapowiadane projekty zostały rozpoczęte, a niektóre są już zrealizowane.

Szydło w ramach piątkowych spotkań z okazji 100 dni jej gabinetu, spotkała się już właścicielami i pracownikami piekarni w Kroczewie (woj. mazowieckie) oraz strażakami z OSP w Uniecku (woj. mazowieckie) oraz repatriantami w Warszawie; ma jeszcze zaplanowane spotkanie z rodzinami wielodzietnymi w Józefowie oraz seniorami w Makowie Mazowieckim.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.