PARTNER PORTALU
  • BGK

Studenci odmienią Władysławowo

  • aw/Propertydesign.pl    27 czerwca 2017 - 11:51
Studenci odmienią Władysławowo
Podpisanie listu intencyjnego odbyło się w środę 21 czerwca w siedzibie ASP w Gdańsku (fot.mat.pras.)

Gmina Władysławowo i Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku rozpoczyna współpracę pt.: "Od nowa: Władysławowo", na podstawie której studenci uczelni przygotowywać będą koncepcje zagospodarowania przestrzeni publicznej gminy, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. małej architektury.
- Celem współpracy, jaką podejmie gmina Władysławowo z Akademią Sztuk Pięknych jest uzdrowienie estetyczne odcinka wybrzeża przynależącego do gminy. Studenci będą projektować, a najlepsze pomysły zostaną zrealizowane w najbliższej przyszłości. Wykładowcy, jak i studenci mają wiele ciekawych pomysłów na ożywienie przestrzeni publicznej Gminy Władysławowo. Mówimy o ławeczkach, stojakach na rowery czy miejscach do odpoczynku, oczywiście dopasowanych do otoczenia. Na współpracy z ASP, możemy tylko zyskać i wierzę, że tak właśnie będzie - mówi burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Miasto czeka szereg zmian inwestycyjnych w sferze infrastruktury, ekologii i turystyki. Wieloletnie plany wydatków mają na celu podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej miasta i polepszenie jakości życia mieszkańców. Dzięki nim stworzona zostanie również oferta dla turystów, oczekujących wysokiego poziomu usług. Zaplanowana została modernizacja dworca kolejowego, budowa węzła integracyjnego, ścieżek rowerowych i organizacja szlaku kajakowego. W kolejnych etapach działań planuje się budowę przystani żeglarskiej i włączenie miasta do systemu roweru metropolitalnego, a także dalsze inwestycje na szeroką skalę w postaci budowy parkingów i przebudowy dróg lokalnych.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.