PARTNER PORTALU
  • BGK

Stypendia sportowe samorządu województwa kujawsko-pomorskiego dla 142 zawodników

  • MIW    15 marca 2018 - 15:40
Stypendia sportowe samorządu województwa kujawsko-pomorskiego dla 142 zawodników
Zeszłoroczna gala stypendiów sportowych samorządu województwa kujawsko-pomorskiego (fot. Mikołaj Kuras/Urząd Marszałkowski Woj. Kujawsko-Pomorskiego)

Dziś (15.03) w Muzeum Etnograficznym w Toruniu odbyła się gala wręczenia tegorocznych stypendiów sportowych samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Finansowe wsparcie na rozwój kariery otrzyma 142 uzdolnionych zawodników z całego regionu.
Jak podaje kujawsko-pomorski urząd marszałkowski, zarząd województwa przyznał stypendia 65 kobietom i 77 mężczyznom. Trenują oni w 46 klubach sportowych z 14 gmin i 12 powiatów. Reprezentują 20 dyscyplin sportowych – między innymi hokej na trawie (24 stypendia), kolarstwo (20), wioślarstwo (20), piłkę ręczną (16), lekkoatletykę (11) i kajakarstwo (9). Najwięcej stypendystów trenuje w klubach UKS Vambresia-Vorwo Wąbrzeźno, LKS Gąsawa, RTW Lotto Bydgostia, sekcji kajakarskiej CWZS Zawisza, KS Pałac Bydgoszcz, UKS Copernicus Toruń oraz ALKS Stal Grudziądz. Wśród stypendystów jest 29 medalistów mistrzostw świata i Europy (pełna lista stypendystów w dziale „multimedia”).

Czytaj: Sport w województwach: Najwięcej klubów na Śląsku i na Mazowszu. A kto zamyka stawkę?

O wsparcie dla zawodników mogły się ubiegać kluby i stowarzyszenia sportowe z terenu województwa. Stypendia w maksymalnej wysokości 350 zł miesięcznie zostały przyznane na dziesięć miesięcy. Łączna pula, którą samorząd województwa przeznaczył na ten cel, wynosi w tym roku 380 tysięcy złotych.

Czytaj: Opolskie: samorząd województwa wspiera sport w regionie

Gali wręczenia stypendiów towarzyszyło spotkanie z taneczną parą łyżwiarzy z Torunia – Natalią Kaliszek i Maksymem Spodyrievem, którzy reprezentowali Polskę na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Był to pierwszy występ sportowców z regionu na zimowych arenach olimpijskich po 46 latach. Podczas spotkania sportowcy odbiorą z rąk marszałka nagrodę finansową (2 tysiące złotych) za udział w imprezie.

Stypendia sportowe są przyznawane także przez samorządy wojewódzkie na Dolnym Śląsku, Pomorzu czy w województwie lubuskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • psst, 2018-03-16 16:33:22

    Adrian i konstytucja ? Toż to antonim ! Nie mylić z Antonim.